Co je uvnitř našich přírodních matrací?

Když si chcete koupit novou matraci, je toho mnohem víc, než zda je pevná nebo měkká. Budete trávit tolik času na své matraci, je to obrovská investice. Věříme, že je důležité vědět, co je uvnitř.

Matrace Ely jsou netoxické a jsou vyrobeny z přírodních materiálů. Vytvořili jsme perfektní směs materiálu na spaní. V tomto článku bychom vám chtěli o nich něco říct. Společně se ponoříme dovnitř a objevíme přírodní komponenty, které tvoří naše neuvěřitelně pohodlné matrace.

Vlna

Vlna, kterou používáme v našich matracích, je pružná na dotek pro výjimečné pohodlí, protože získáváme pouze ty nejlepší materiály. Díky krátkosti vláken je na dotek hustá. Používáme vlnu ovce Dorset Horne, která má výjimečnou bílou barvu. Tato vlna, která se nachází na jihozápadě Anglie, se používá pouze pro ty nejlepší výrobky. Vlnu a zejména tuto vlnu jsme se rozhodli použít z následujících důvodů.

  • Vlna je 100% biologicky odbouratelná, na rozdíl od běžných matracových materiálů. Používání vlny pomáhá životnímu prostředí, protože při likvidaci nezanáší skládky.
  • Vlna také pomáhá regulovat tělesnou teplotu, což je perfektní, pokud jste spaní v teple nebo chladu. Matrace obsahující vlnu vás v zimě zahřejí a v létě ochladí.
  • Vlna nezadržuje vlhkost. Místo toho ho odvede, nechá ho projít materiálem a zabrání růstu plísní nebo plísní. To je důležité pro celkovou hygienu vaší matrace a její trvanlivost. Když spíme, naše těla mohou ztratit až 750 mili-litrů vlhkosti, hlavně jako pára. Přírodní materiály, jako je vlna (a bavlna), absorbují tuto vlhkost a izolují ji, takže se neocitnete v kaluži potu.
  • Vlna přirozeně zpomaluje hoření. Je také odolný proti hoření. Většina matrací má tuto kvalitu, ale pouze za pomoci toxických chemikálií.
  • Vlna je hypoalergenní, což znamená, že absorbuje látky znečišťující ovzduší a zachycuje prachové částice.

Hříva

Když jsme vyráběli matrace z mnoha důvodů, rozhodli jsme se použít koňské žíně, ale klíčovou byla ventilace. Není mnoho matracových materiálů, které by byly vhodné pro tento účel stejným způsobem jako koňské žíně. Pomáhá vytvářet mikroklima a řídí teplotu jako žádná jiná výplň matrace. Ve spojení s vlnou, dalším materiálem účinným na teplotu, je to splněný sen.

Koňské žíně je také extrémně pružné. Toto přírodní vlákno funguje jako miliony malých jednotlivých pramenů. Na rozdíl od vyrobených pružin se nikdy nevyrovnají. To dává matraci zvýšenou úroveň pohodlí a podpory.

Díky své hygroskopické povaze koňské žíně neabsorbuje vodu. Jsou to duté oblasti a mikroskopické kapiláry, což znamená, že každý řetězec působí jako malá dýchací cesta a odvádí vlhkost, aby dovnitř pronikl čerstvý vzduch.

Koňské žíně se používá jako výplň matrací od 19. století, kdy neměli tolik možností jako my dnes. Vzali jsme to zpět k základům a tento alergenový organický materiál najdete v každé matraci, kterou prodáváme, díky svým antibakteriálním, roztočovým a houbovým vlastnostem.

Luxusní bavlna

Bavlna je díky svým přírodním vláknům měkká, odolná a šetrná k pokožce. Až do 90. let byla bavlna číslo jedna v matracích. V dnešní době se mnoho výrobců místo toho rozhoduje pro pěnu. Je to proto, že je to levné a má schopnost rychle se rozpadat, i když to není přirozené. Stejně jako u koňských žíní jsme se rozhodli vrátit se ke svým kořenům a zvolit si bavlnu pro naše matrace kvůli její odolnosti a prodyšnosti.

Odolnost je klíčovou součástí bavlny. Na rozdíl od pěnového protivníka znamenají přírodní vlákna bavlny schopnost udržet si svůj tvar a strukturu déle než pěna. U matrací Ely jsme přidali další bavlněné vrstvy a stejný počet na každou stranu matrace, což přináší dvojnásobnou výhodu.

Bavlna je další materiál regulující teplotu a je v přírodě prodyšný. Už jsme to několikrát zmínili, protože je to opravdu důležité. Pokud se během spánku přehříváte, může to představovat zdravotní riziko. Může také způsobit narušení spánku a nekvalitní spánek, což může způsobit celou řadu dalších problémů.

Protože vydrží tak dlouho, dodává bavlna vaší matraci nesmírnou hodnotu. Je to součást důvodu, proč jsme schopni nabídnout 10letou záruku.

Matrace

Každý materiál v našich matracích Ely byl speciálně vybrán pro odolnost a kvalitu, aby vám poskytoval pohodlný spánek noc co noc po noci. Zaměřujeme se na bezpečnost, trvanlivost a pohodlí a společně proměňujeme materiály, které jsou přirozeně hypoalergenní, pružné, trvanlivé a hygienické.

S naším výrobkem si tak věříme, že matrace Ely přicházejí s desetiletou zárukou a třicetiletou spánkovou zkouškou. Nabízíme také 0% bezúročné možnosti financování.

Další informace najdete v našich třinácti vrstvách. Nebo pokud jste připraveni koupit, procházejte naše neuvěřitelné matrace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *