Jsou přírodní matrace zdravé? – Matrace

Uvědomujeme si, že slovo přírodní přichází s konotacemi, a kvůli ekologii existuje směr směrem k nákupu přírodních produktů, ale neradi bychom, abyste činili jakékoli závěry. Například přírodní víno je přírodní a může být zdravější než běžné víno, ale to neznamená, že je zdravé. Existuje více přírodních forem cukru, ale cukr je pro vás stále špatný. Je tedy vaše přírodní matrace ve skutečnosti zdravá, nebo je to jen přirozenější forma konvenčnější matrace? A co je na běžných matracích stejně nezdravé? V tomto článku vám řekneme co nejvíce o zdravých a nezdravých aspektech matrací na trhu.

Co dělá některé matrace nezdravými?

Trávíte na matraci hodně času, přesněji třetinu svého dne. Když trávíte tolik času v těsné blízkosti něčeho, musíte vědět, že je to bezpečné. U matrací to bohužel neplatí vždy. Není to něco, co byste měli brát jako samozřejmost. Existuje spousta příběhů o produktech zakoupených online, které se ukázaly jako nebezpečné, zejména skandál s hračkami pro děti z minulého roku.

Některé matrace jsou toxické. Některé zpomalovače hoření běžně používané v matracích byly spojeny s rakovinou, neplodností a vývojovými poruchami mozku.

Pokud vaše matrace vydává škodlivé plyny, plníte si tím každou noc plíce. Je opravdu důležité dávat pozor na to, co kupujete.

Je paměťová pěna nebezpečná?

Matrace z paměťové pěny někdy obsahují isokyanáty, které s sebou nesou zdravotní rizika. Pokud strávíte příliš mnoho času v blízkosti této toxické látky, může se u vás objevit bolest v krku, kůže, nosu a očí, potíže s dýcháním a sevření hrudníku.

Matrace z paměťové pěny obsahují těkavé organické sloučeniny (VOC) ve své pěně a lepidlech. Spotřebitelé se často obávají dlouhodobého vystavení těmto materiálům, protože po určité době mohou způsobit problémy. Polyuretan, primární složka většiny paměťových pěn, může způsobit dýchací potíže a podráždění pokožky.

Bezpečnost vaší matrace z paměťové pěny závisí na tom, odkud ji kupujete. Levné matrace nejsou nikdy dobrý nápad. Při nákupu špatných matrací od velkých online prodejců buďte velmi opatrní. Kdokoli může něco klepnout a tvrdit, že je na to specialista, takže se ujistěte, že vše, co kupujete, pochází od renomovaného prodejce.

Jsou některé přírodní matrace nezdravé?

Můžete se rozhodnout, že chcete těmto chemikáliím úplně uniknout, a rozhodnout se pro organickou nebo přírodní matraci. Stále byste měli být opatrní. Ujistěte se, že matrace, kterou kupujete, je ve skutečnosti přírodní a není vyrobena pouze z přírodních materiálů. Některé matrace označené jako přírodní jsou hybridní a ve skutečnosti obsahují směsný latex.

Co je na přírodních matracích přirozené?

Pokud hledáte přírodní matraci, měli byste hledat prodejce, který jasně vysvětlí každou vrstvu svého produktu, a každá z těchto vrstev by měla být přírodním materiálem. Plášť i skutečné nosné vrstvy matrace by měly být vyrobeny z přírodních materiálů, jako je vlna, koňské vlasy a bavlna.

Výhody přírodní matrace

Přírodní matrace jsou vyrobeny z přírodních materiálů, což znamená, že není vyrobeno ničím, co by bylo umělé nebo namrzené.

Místo použití pěny používá většina přírodních matrací bavlnu, která byla do roku 1900 plnivem číslo jedna pro matrace, kdy ji nahradila pěna (která je levnější). O problémech, které máme s pěnou, jsme již diskutovali dále v tomto článku. Na druhé straně je bavlna přírodní, odolná a myslíme si, že je pohodlnější. Je také odolný a prodyšný.

Naše přírodní matrace také obsahují materiály přirozeně zpomalující hoření, jako je žíně a vlna. To znamená, že není nutné do matrace přidávat potenciálně toxické látky. Tyto dva báječné materiály mají také přirozené schopnosti odvádět vlhkost, což znamená, že pokud něco potíte, slintáte nebo rozlijete, materiál absorbuje vlhkost (do určité míry – Nedávám to do vany, nebo tak něco). To je důležité, protože přetrvávající vlhkost vede k plísním a plísním a spory z plísní mohou způsobit dýchací potíže. Navíc to prostě není moc hezké.

Přírodní matrace nejsou pro vás jen zdravější, jsou také lepší pro životní prostředí. Každý rok jsou miliony matrací po celém světě ukládány na skládky, kde zůstávají po celá desetiletí. Jak populace roste, nemůžeme nadále zneužívat naši planetu tímto způsobem, takže je důležité pracovat na investování do produktů vhodných pro planetu.

Matrace vyrobené z přírodních materiálů a zdravější pro planetu, protože se rozpadají rychleji, a co je zdravější pro planetu, je zdravější pro člověka. Neexistuje žádná planeta B.

Matrace Ely jsou vyrobeny ze všech přírodních materiálů a je na ně poskytována desetiletá záruka. S Dividebuy můžete rozdělit náklady na svou novou matraci na několik měsíců. Naše matrace jsou k dispozici také ve velikosti dětské postýlky. Další informace o našich materiálech najdete v našich třinácti vrstvách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *