Co je lepší? Pěnová matrace nebo pružinová matrace?

Pokud jde o výběr nové matrace, bylo by vám odpuštěno, že jste zmateni. Dnes je tak obrovská škála matrací, takže rozhodnutí nemusí být tak snadné, jak se zdá. To platí zejména, když si uvědomíme, že některé matrace mohou skutečně ublížit. Víme, že chcete dělat to, co je pro vaši rodinu to pravé, a doufáme, že vám zde můžeme dát několik cenných rad ohledně toho, jak se rozhodnout, pokud si chcete vybrat mezi pěnovou matrací a pružinovou matrací.

Někteří lidé možná řeknou, že nezáleží na tom, který si vyberete, ale my si myslíme, že ano. Existuje mnoho studií, které ukazují, že některé matrace přinášejí mnoho výhod, zatímco jiné mohou mít negativní dopad na kvalitu spánku a dokonce i na vaše zdraví.

Vybrali bychom kapesní pružiny nad pěnou. Zde je důvod.

Podpěra, podpora

Kapesní pružiny

Kapesní pružiny jsou navrženy tak, aby vaše tělo ulehčilo do přirozené spánkové polohy, takže můžete odpočívat. Uvolňují tlakové body, protože pružiny mění rozložení vaší hmotnosti v zónách s různým odporem pružiny. To se děje bez ohledu na to, jak těžký nebo lehký jste.

Když ležíte na matraci s pružinami v kapse, pružiny se stlačí tak, aby vyhovovaly poptávce, a nabízejí pohodlnou úroveň odporu. Část těla – jako vaše hlava, dolní část zad, ramena, kolena a lýtka, mají nižší odpor a vyžadují menší tlak. Těžší části vás tlačí pružiny dolů dále než do jiných oblastí a udržují vaše tělo v přirozené linii.

Ve spánku prochází tělo různými fázemi a všechny svaly v těle se uvolní. Bez této relaxace by vaše tělo plnilo sny. To by mohlo ublížit nám i ostatním kolem nás. Když jsme v tomto stavu, je opravdu důležité, aby naše tělo bylo podporováno, protože nejsme schopni se sami podporovat. Kapesní pružinové matrace mají záda (doslova!).

Kapesní pružiny mají tu výhodu, že jsou skvělými tlumiči nárazů, takže byste neměli cítit příliš mnoho pohybu od osoby vedle vás, i když jsou vhodným spáčem.

Pěna

Pěna není tak stabilní. Jelikož se jedná o jednu desku materiálu a ne o jednotlivé pružiny, nereaguje na vaše tlakové body stejným způsobem jako pružinová matrace. Díky tomu jsou obzvláště nevhodné pro lidi se svalovou nebo kloubní poruchou nebo pro osoby se zdravotním postižením nebo starší osoby.

Trvanlivost

Kapesní pružiny

Dobrá sada kapesních pružin může trvat deset a více let, protože byly tepelně ošetřeny nebo temperovány. Samozřejmě, čím lépe se o ně budete starat, tím déle vydrží, ale samy o sobě jsou relativně odolné. Kapesní odpružené matrace mají šest set až šest tisíc jednotlivých pružin, což znamená, že i když jde ten zvláštní, nebudete to cítit.

Pěna

Pěnové matrace se nakonec začnou prohýbat nadměrným působením těla. Lidé vám možná řeknou, že čím dražší nebo kvalitnější pěnové matrace si koupíte, tím déle vydrží, ale nemusí to být nutně pravda. Pokud zjistíte, že jste ve své matraci udělali trvalý dojem, budete se snažit měnit pozice nebo se volně pohybovat. To není dobré pro pohodlí a možná zjistíte, že byste chtěli pěnovou matraci vyměnit dříve.

Materiály

Kapesní pružiny

Pokud jde o matrace, jsou nejlepší přírodní materiály. Jsou prodyšné, hygieničtější a bývají šetrnější k životnímu prostředí. Snadněji se také recyklují, což je skvělé, protože každý rok končí na skládkách miliony matrací. Ve světě plném umělých materiálů může být přechod na přirozenější věci jen dobrý.

Pěna

Pěna nemůže být přirozená, protože podle definice jde o umělý materiál. Polyuretanová pěna je syntetická látka obsahující chemikálie. Zákazníci často říkají, že mohou cítit tyto chemikálie vyzařované z matrace. Pěna je také těžší recyklovat. Není to tak prodyšné, což znamená, že to není tak hygienické, protože se snaží odvádět vlhkost. Špatná zpráva pro zpocené pražce!

Přírodní matrace Ely

Pružné matrace Ely jsou vyrobeny z přírodních materiálů, takže jsou nejen pohodlné, ale také hygienické, prodyšné a recyklovatelné. Naše třináct vrstev je vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů a zdrojů odpovědnosti, takže víte, že při nákupu nezpůsobujete žádné poškození životního prostředí.

Odvádějí vlhkost a přicházejí s desetiletou zárukou. Jsou také cenově dostupné a máte možnost rozdělit splátky za matraci na dobu, která vám vyhovuje.

Dodáme vaši matraci do místnosti podle vašeho výběru a protože není pěnová, nedochází k žádnému odplyňování, což znamená, že ji můžete ihned použít bez funky pachů.

Vezmeme vám dokonce i vaši starou matraci.

Další informace získáte v našem sortimentu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *