Jak víte, kdy je čas koupit novou matraci?

Matrace jsou docela drahá investice. Náklady kdekoli od několika set do několika tisíc liber, většina z nás často neutratí tolik za jednu položku. Jsou to však hodná investice, vzhledem k tomu, že jim věnujeme osm hodin denně – přibližně jednu třetinu našeho života.

Jelikož jsme v takové blízkosti, chceme se ujistit, že naše matrace je zdravá a kvalitní. Chceme podporovanou a pohodlnou noc spánku. Chceme něco, co nám vydrží opravdu dlouho. Z tohoto důvodu máme tendenci se připoutávat k našim matracím. Bojíme se, že je vyměníme, protože jsou něco, co jsme dobře poznali. Znáte ten pocit, který máte, když jste opravdu dlouho mimo domov a pak se vrátíte do své vlastní postele? Tím pocitem je bezpečnost a důvěrnost. Vyvinuli jsme se, abychom rozpoznali své vlastní pachy a známé pocity a toužili po nich. Cítíme se bezpečně doma i v posteli, což by mohlo znamenat, že jsme automaticky proti změnám a nechceme vyměnit naši matraci.

Ale musíme. Ani ti, o které jsme se dobře postarali, nebudou mít životnost delší než deset let. Kdy je ale čas vyměnit naši matraci za novější? Zde je několik vodítek.

Po více než deseti letech důsledného používání

Většina matrací má životnost přibližně osm až deset let, pokud jsou používány důsledně. Nejlepší je přečíst si informace od výrobce, abyste se ujistili, že tomu tak je, ale můžeme téměř zaručit, že tomu tak je.

I když jste se o matraci opravdu dobře starali, má pouze určitou přirozenou životnost, protože spaní na matraci ji vyčerpá. Objeví se známky tohoto opotřebení, a když je uvidíte, musíte matraci vyměnit.

Když jste odsadili určitý prostor

Většina z nás spí ve stejné poloze. Když to děláme noc co noc, stlačíme pružiny v matraci nebo v pěně a přestanou se vracet do původní polohy. Když k tomu dojde, nedostanete stejnou podporu. Možná si to ani neuvědomíte, dokud nezískáte novou matraci a nepocítíte rozdíl.

Pokud máte výklopnou matraci, může to prodloužit životnost vaší matrace, protože ji můžete otočit opačně a využít toho, ale je nepravděpodobné, že by se vaše matrace prodloužila o dalších deset let.

Pokud zjistíte, že se vaše matrace v určitých oblastech potopila, je čas pořídit si novou.

Pokud dojde k trvalému poškození

Stávají se nehody. Možná jste na matraci vysypali něco páchnoucího a neodstranitelného a vyčistili jste to nejlépe, jak můžete, ale nemůžete se toho všeho zbavit. Pokud je to váš případ, je na čase se podívat na výměnu vaší matrace, protože nasties – jako bakterie – se mohou dostat do těchto látek a žít tam.

Chránič matrace může pomoci chránit horní vrstvu matrace a prodloužit její životnost.

Pokud je na vaší matraci slza, měli byste se také co nejdříve podívat na její výměnu. Roztrhané matrace ztrácejí výplň, a proto i svou podporu.

Pokud vydává více hluku než obvykle

Více hluku než obvykle je známkou zlomených pružin, což znamená, že nedostáváte podporu, kterou potřebujete, a měli byste ji vyměnit za matraci.

Hluk nám také nedává spát. Možná nemáte pocit, že to ovlivňuje váš spánek, ale znovu – možná si neuvědomujete, jak moc to ovlivňuje vás, dokud jej nevyměníte za nový.

Zaznamenáváte nárůst alergií nebo astmatu

Matrace jsou obrovské bloky materiálu a zadržují prach a další alergeny. To zvyšuje pouze přesčas, pokud vaše matrace není hypoalergenní, což většinou není.

Pokud náhle zjistíte, že kašlete a kýcháte, může se stát, že vaše matrace je nyní domovem malých roztočů, které dráždí vaše nosní dírky a hrdlo. Může tomu tak být i v případě, že matraci pravidelně vysunete a převrátíte.

Výběr nové matrace

Pokud hledáte novou matraci, která vám vydrží dlouho, hledejte matrace s dlouhými zárukami a spánkovými zkouškami, protože to znamená, že výrobce má ve svůj produkt velkou víru.

Přírodní materiály a hypoalergenní, a proto dobrá volba, pokud nemáte rádi prach a chcete zdravější spánek. Přirozeně také zpomalují hoření a při binování se rozpadají.

Matrace Ely se hodí k účtu. Naše matrace jsou vyrobeny ze třinácti vrstev dobrých věcí a jsou vyrobeny tak, aby vydržely deset let. Další informace najdete v naší nabídce matrací pro dospělé a pro děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *