Co je národní den zhodnocení slonů?

22. září byl národní den zhodnocení slonů. Víme, že v dnešní době existuje den pro všechno, a možná je to nepříjemné, ale nemůžeme to zmínit, protože jsme pojmenováni po slonech.

Ale co je národní den zhodnocení slonů? A proč jsou sloni tak úžasní? V tomto článku vám ukážeme, proč jsme se rozhodli pojmenovat naše podnikání podle těchto majestátních tvorů.

Několik faktů o slonech

Nejprve musíme začít tím, že vám řekneme, proč jsou sloni tak neuvěřitelní. Vzhledem k tomu, že jejich populace klesá kvůli pytlákům a dopadům naší existence na životní prostředí, mnoho lidí oceňuje tato zvířata z dálky, ale nechápe, jaká epická ztráta by to byla, kdybychom je měli vyhnat.

Abychom vám pomohli pochopit, jak neuvěřitelní jsou, zde jsou naše oblíbená fakta o slonech.

  • Slon africký je největším suchozemským savcem na světě. Může dorůst až tří metrů a vážit až šest tun. Při narození váží děti někde kolem 19 kamenů.
  • Existují dva druhy slonů – africký a asijský – a rozeznáte je podle uší. Mají také různé kufry. Africkí sloni mají dva prsty na konci chobotu, zatímco asijští sloni žádný.
  • Jejich kufry jsou neuvěřitelné. Mají v sobě 150 000 svalů a to jim dává epické množství kontroly. Mohou ji použít k vyzvednutí ořechu, vyloupání, vyfouknutí a poté oříšek sníst.
  • Jejich kly jsou zuby. Objevují se, když jsou jim dva roky, a pak rostou po celý život. Sloni pomocí nich berou kůru ze stromů a vyhrabávají kořeny. Používají je také v obraně, když bojují. Kly jsou vyrobeny ze slonoviny a jsou velmi žádané pytláky. Jejich existence staví slony do přímého nebezpečí a je jedním z důvodů, proč vyhynou.
  • Jejich kůže je silná 2,5 cm.
  • Potřebují 150 kg jídla každý den, a tak neustále jedí.
  • Některé z jejich komunikačních trubek jsou tak nízké, že je lidé neslyší. Mluví spolu také řečí těla, dotykem, vůní a vibracemi, které vysílají po zemi.
  • Telata se hned postaví. Jsou na nohou do dvaceti minut.
  • Jejich spánkové laloky jsou obrovské, což znamená, že mají super paměť. Proto říkáme „slon nikdy nezapomíná“.
  • 90% afrických slonů je pryč. Za posledních sto let byly vymazány různými faktory. Organizace jako WWF – kde jsme získali tyto úžasné informace o slonech – dělají maximum pro ochranu a pomoc slonům, ale chce to úsilí každého, pokud chceme zajistit, aby naše děti a vnoučata mohla vidět slony v reálném životě, nejen ve formátu obrázku .

Jaký má smysl národní den zhodnocení slonů?

Národní den zhodnocení slonů byl zahájen v roce 1996 s cílem zvýšit povědomí o situaci slonů a opatřeních, která musíme přijmout, abychom je chránili.

Letos jsme to zmeškali, ale pokud chcete slony pozorovat příští rok, doporučujeme vám navštívit je ve vaší místní zoo.

Měli byste také věnovat nějaký čas tomu, abyste se dozvěděli o ochraně slonů a o tom, jak můžete pomoci eliminovat pytláctví.

Existuje několik neuvěřitelných knih, které si můžete přečíst o slonech, včetně „The Elephant Whisperer“ od Lawrence Anthonyho nebo Love, Live and Elephants: An African Love Story od Daphne Sheldrick. Obě knihy vám pomohou lépe pochopit, jak velcí sloni jsou a v jakém nebezpečí se nacházejí.

Svou podporu a uznání slonům můžete také zveřejnit na hashtagu #ElephantAppreciationDay.

Způsoby pomoci slonům

Nejlepší způsob, jak pomoci slonům, je dozvědět se o jejich situaci a mluvit o nich, ať už osobně s lidmi nebo online.

Sloni jsou ve velkém nebezpečí. Během několika málo desetiletí jsme jich vymazali miliony.

Pokud máte prostředky, můžete také adoptovat slona prostřednictvím charity, jako je WWF. Říká se, že čtyřicet sedm slonů denně je zabito kvůli klům a zmenšování stanovišť je hlavní hrozbou pro oba druhy.

Pokud si adoptujete slona, ​​získáte plyšovou hračku, uvítací balíček, pravidelné aktualizace o WWF a jejich práci se slony, certifikát a zázemí pro váš počítač.

WWF chrání stanoviště a obnovuje poškozené biologické koridory, cvičí a vybavuje protipytlácké hlídky a ve spolupráci s místními komunitami monitoruje pohyb a omezuje konflikty mezi slony a lidmi.

Ely pro slony

Rádi bychom si mysleli, že děláme pro slony trochu navíc, když vyrábíme naše matrace šetrné k životnímu prostředí. Matrace Ely jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů, což znamená, že nebudou trávit roky hnilobou na skládce, a protože všechny naše materiály jsou přírodní, není s jejich výrobou spojen žádný obrovský průmyslový proces.

Na internetu si můžete koupit levnější a ekologičtější matrace, i když víme, že je nepravděpodobné, že to uděláte z vlastní vůle. Abychom vám pomohli spolknout náklady, nabízíme 0% bezplatný kredit na matrace, takže pokud vám záleží na tom, abyste za ochranu planety zaplatili trochu víc, není to potřeba.

Je opravdu důležité, abychom všichni podnikli kroky směrem k zelenější budoucnosti, kvůli slonům a dalším zvířatům, která se jim líbí. Doufáme, že se k nám na této cestě přidáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *