Péče o sebe: Způsoby, jak se lépe starat o sebe a své zdraví

Zdraví je v poslední době hodně na mysli. Jediné, co jsme za poslední rok udělali, je pokusit se postarat o sebe a o sebe navzájem. Toto období dalo mnoha z nás šanci čelit vlastní smrtelnosti. Pokud jste něco jako my, může vás to inspirovat k tomu, abyste udělali více pro péči o své zdraví a pohodu.

Naštěstí nemusíte dělat žádné velké změny, abyste viděli vylepšení. Několik drobných vylepšení vašeho současného života je vše, co potřebujete, abyste se cítili lépe.

Co tedy kromě obvyklých rad, které lidé dávají – například přestat kouřit, cvičit a správně jíst – co jiného můžeme udělat pro zlepšení celkového zdraví a pohody. Zde jsou naše nejlepší tipy.

Opravte svůj spánek

Samozřejmě začneme spánkem. Je to naprosto životně důležité, a proto nás naše těla povzbuzují, abychom to dělali celou třetinu života. Spánek dává vaší mysli odpočinek a dává vašemu tělu šanci napravit se od škod, které jste během dne způsobili.

Je tak důležité, abyste zemřeli, pokud jej nemáte. Pokud nedostanete dost, je pravděpodobnější, že budete obézní, ve stresu a v depresi. Fuj!

Pokud tedy chcete zlepšit své zdraví, začněte spánkovou rutinou.

Nejprve se ujistěte, že máte pohodlnou matraci na spaní. Možná si myslíte, že už ano, ale pokud je vaše matrace starší šesti let, můžeme téměř zaručit, že potřebujete novou. Možná si neuvědomíte, jak moc, dokud si jeden nepořídíte. Vaše matrace by měla být vyrobena z přírodních materiálů, pokud je to možné, protože jsou prodyšné a podporují lepší spánek. Měli byste také hledat matrace, které jsou recyklovatelné, protože to je lepší pro životní prostředí. Matrace Ely může být pro vás to pravé, proto si prosím prohlédněte náš sortiment.

Jakmile je vaše matrace roztříděna, možná byste se měli podívat na třídění a uspořádání vaší ložnice obecněji. Lidé, kteří hromadí nepořádek, mají větší pravděpodobnost, že budou trpět poruchami spánku, než ti, kteří je nemají, takže si udělejte pořádek.

Rozjímání

Bylo prokázáno, že meditace pomáhá náladě těm, kteří trpí stresem, depresí a úzkostí, proto věnujte meditaci deset minut denně, nejlépe ráno, a pravděpodobně zjistíte, že se vaše nálada zlepšuje.

Říká se, že meditace zvyšuje koncentraci a zlepšuje celkové štěstí, takže cvičením lze hodně zatěžovat.

Projekt zvládněte svůj život

Víme, že máte pocit, že musíte udělat všechno, ale to není pravda. Je načase se podívat na svůj život a vzdát se všeho, co není úplně nutné a nedělá vám to radost. Pokud je to možné, přeneste část svých povinností na jiné lidi ve svém životě, přestaňte říkat ano věcem, které opravdu dělat nechcete, a věnujte více času věcem, které máte rádi. Nakonec máš jen jeden život.

Trávit více času venku

Být venku je pro člověka velmi důležité. Potřebujeme sluneční světlo pro naši kůži, naše plíce potřebují čerstvý vzduch, a protože jsme zvířata, venku se cítíme jako doma.

Pokud se cítíte ve stresu nebo naštvaní, pěkná procházka by vám mohla opravdu zvednout náladu a začlenění většího množství outdoorových aktivit do vašich každodenních rutin by obecně mohlo zlepšit vaše zdraví a pohodu o překvapivou částku.

Projděte se, nebo pokud to pro vás není vůbec možné nebo žádoucí, přeměňte nějaký nábytek na zahradní nábytek (pokud ho máte) a rozhodněte se trávit patnáct až dvacet minut večer venku, bez telefonu a bez dalších rušivých prvků , jen sebe a své myšlenky.

Trávit čas s lidmi, které máte rádi

Jsme společenský druh a rádi trávíme čas s ostatními. Možná se tak opravdu necítíte, ale vsadíme se, že existují alespoň dva nebo tři lidé, se kterými si opravdu rádi povídáte nebo se jdete projít. Trávte s těmito lidmi více času a časem vám to zvedne náladu.

Pokud jste sami a bojujete se setkávat s ostatními, proč neuvažovat o připojení se ke skupině zaměřené na váš koníček, jako je kniha nebo divadelní skupina. Tímto způsobem trávíte čas s lidmi, kteří rádi dělají to, co děláte, a vy už víte, že máte něco společného.

Naučit se něco nového

Během pandemie jsme z této rady dostali špatný pocit, ale ve skutečnosti je to dobrý návrh. Naučit se něco nového je výzvou pro váš mozek a není nic, co by lidský mozek bavilo více než řešení složitých hádanek, což je v podstatě učení se nové dovednosti.

Udělejte si obrázek o něčem, co jste vždy chtěli vědět, jak to dělat, ať už je to učení se nástroji, novému jazyku nebo psaní knihy.

Nevyvíjejte na sebe příliš velký tlak, abyste se rychle učili, nebo na tom neustále pracovali. Má to být zábava.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *