Co říká věda o rutinách spánku dítěte

Pokud vaše dítě vyrůstá se správným spánkem a má to štěstí, že bude žít až do průměrného věku 81 let, stráví neuvěřitelných pětadvacet let svého života spaním. Skoro to vypadá jako ztráta času, že? Ale není. Kvalitní spánek je naprosto nezbytný pro všechny lidské bytosti, dokonce i pro vaši přítelkyni, která přísahá, že spí jen čtyři hodiny v noci. Jsme jediný savec, který jej záměrně zdržuje, což je zásadně proti přírodě, a kvůli tomu se stáváme obětí celé řady zdravotních problémů. Lidé, kteří nemají dostatek spánku, mají vyšší nadváhu, úzkost nebo dokonce rakovinu.

Nikdo neví, jak důležitý je spánek jako nový rodič. Unavené dítě je štědré dítě a roztomilé dítě je unavený rodič. Povzbudit vaše dítě v dobře strukturované spánkové rutině může být obtížné, ale z dlouhodobého hlediska vám to výrazně ulehčí život a navíc je to pro vaše dítě nesmírně důležité. Zde je důvod.

Děti s pravidelnou spánkovou rutinou jdou spát dříve

Ve srovnání s dětmi, které nemají správnou rutinu, také rychleji usnou a lépe spí.

Výzkum společnosti PMC dospěl k závěru, že „rutiny před spaním vedly k významnému snížení problematického spánkového chování kojenců a batolat“. Zabránilo jim probuzení v noci a snížilo počet matek, které hodnotily spánek jejich dítěte jako „problematický“. Také to zlepšilo náladu matek, což je důležité, pokud chcete být nejlepším rodičem, jaký můžete být. Došli k závěru, že zavedení noční rutiny zlepšuje spánek kojenců a batolat, zejména bdělosti, a bylo dobré pro náladu matky. Vaše dítě tedy není jediné, komu prospívá, když spí.

Vany jsou dobré

Johnsonovy koupelny doporučují jako první krok v jejich tříkrokové rutině před spaním. Koupelny jsou pro většinu z nás uklidňující, ale ve skutečnosti ochladí teplotu vašich dětí, což jim pomůže snáze usnout. Pomůže použití známých vůní, protože tyto pachy se stanou součástí spánkové rutiny vašeho dítěte, což znamená, že budou vědět, kdy ucítí závan této známé vůně, je čas jít spát.

Děti se spoléhají na svůj čich více než jakýkoli jiný smysl a klinické studie prokázaly, že výrobky s nádechem vůně zvyšují u dětí relaxaci. Bylo prokázáno, že lehké a pravidelné vůně snižují stres a pláč kojenců před spaním o 23,7% a prodlužují dobu, kterou kojenci stráví hlubokým spánkem, o 33% ve srovnání s neparfémovanými výrobky pro koupání dětí.

Doprajte svému dítěti masáž před spaním

Kdo nemá rád masáž? Masáže pro děti jsou opravdu důležité pro pohodlí a uklidnění. Existuje důvod, proč vám lékař přiložil vaše dítě na hruď v okamžiku, kdy se narodilo, protože je to proto, že věda věděla, jaký důležitý je kontakt kůže na kůži pro děti na chvíli. To nekončí dnem jejich narození.

Rutinně se dotýkající kojenci zvyšují jejich ochotu navazovat oční kontakt až o 50%. U těchto dětí je také třikrát větší pravděpodobnost, že budou celkově pozitivní, než u kojenců, kterých se často nedotýkají. Kojenecké masáže mohou uklidnit kojence a omezit pláč, podpořit trávení, zmírnit koliku, plynatost a zácpu, zvýšit denní přírůstek hmotnosti, zmírnit ucpaný nos a nepohodlí v zubech, přispět k rozvoji dobrého svalového tonusu, koordinace a pružnosti, zvýšit povědomí těla, posílit imunitní systém, zlepšit strukturu pokožky, pomoci uklidnit a uvolnit vás i vaše dítě a zvýšit vaši sebevědomí, tvrdí Johnson.

Tichý čas je nesmírně důležitý

Nemyslíme mrtvé ticho, dítě, které může spát jen v absolutním klidu, není dobrý nápad, ale než uložíte dítě, měli byste se snažit uklidnit atmosféru kolem svého dítěte.

Je dobré sedět s malým v pokoji a číst mu. Americká pediatrická akademie doporučuje rodičům, aby svým dětem četli nahlas, protože to obohacuje vztahy rodičů a dětí. Rovněž uvádějí, že čtení lze použít jako součást spánkové rutiny, aby děti věděly, co se od nich očekává dále, a že čtení dítěti každý den od dětství zlepšuje jeho osvojování jazyků a základních dovedností v oblasti gramotnosti.

Věda ukolébavek

Lidé zpívali své děti spát roky, ale nyní věda prokázala, že naši předkové věděli, co dělají. Výzkumy ukazují, že děti přirozeně hovoří hudebním jazykem a reagují na něj na emocionální a fyzické úrovni. Nedávná studie v časopise Psychology of Music zjistila, že ukolébavky snižují srdeční frekvenci dítěte, snižují úzkost a minimalizují vnímání bolesti.

Pokud si nejste jistí svým vlastním zpěvem, existují aplikace, které vám pomohou. Společnost Johnson použila vědu k vývoji první vědecky založené globální ukolébavky, kterou najdete společně s dalšími oblíbenými postelemi a zvuky okolí v aplikaci Johnson’s sleeptime baby sleep.

Víme tedy, že spánek a dětský spánek jsou pro kojence důležité, a nyní víme, jak nám věda říká, že toho můžeme dosáhnout. Doufáme, že vám naše rady budou užitečné. Šťastné odložení!

Pokud jde o prodyšný a přirozený dětský matrace Ely, přejděte na tuto stránku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *