Jak zmírnit bolesti zad při spánku

Bolest zad může být vysilující a ovlivnit všechny aspekty vašeho života. Může to dokonce znemožnit dobrý noční spánek, protože nepohodlí vám brání v pokojném ustávání. Dobrou zprávou však je, že většina problémů se zády se obvykle vyřeší základní péčí. Zatímco chronické bolesti a zranění zad mohou být trochu složitější, stále můžete udělat něco pro zlepšení kvality spánku.

Zde je několik tipů, jak spát s bolestmi zad a jak se každé ráno probouzet šťastnější a zdravější.

Vylepšete svou polohu při spánku

Než si vyberete správnou polohu pro spánek, je důležité porozumět více o vašem problému se zády. Chybná diagnóza je běžná u stavů zad kvůli složitosti muskuloskeletální struktury páteře. Pokud bolest přetrvává po dlouhou dobu bez zlepšení i přes dodržování doporučení péče, může být čas získat druhý názor.

Jakmile máte správnou diagnózu, můžete optimalizovat polohu spánku, abyste pomohli zmírnit bolesti zad. Poloha plodu funguje dobře pro herniovaný disk, zatímco přidání polštáře mezi nohy může zlepšit vyrovnání v bocích, pánvi a páteři. Ale pokud máte skoliózu, odolávejte pokušení usnout každou noc na stejné straně, protože to může způsobit problémy, jako je svalová nerovnováha.

Klíčem je znát příčinu bolesti, než napravíte způsob spánku. Pokud problémy se zády přetrvávají, je důležité se poradit profesionálně. Lékaři, ortopedové a chiropraktici vám mohou poradit s nejlepšími polohami spánku.

Používejte teplou a studenou terapii

Terapie teplem a chladem může být fantastickou úlevou od bolesti při bolestech dolní části zad, zejména při bolestech způsobených úrazy. Oba balíčky tepla a chladu jsou uklidňující pro problémové oblasti a poskytují okamžité zmírnění cílené bolesti.

Pro zranění, bolesti po tréninku nebo tažené svaly jsou ideální chladicí balíčky, protože snižují otok a zánět. Zatímco tepelné zábaly pracují na zvýšení průtoku krve, posílají více kyslíku do konkrétních oblastí.

Skvělá věc na teplé a studené terapii je, že ji lze provádět kdykoli během dne, včetně času před spaním. Pokud trpíte bolestmi zad nebo bolestmi zad a nemůžete pohodlně spát, může být konečnou úlevou přivedení tepla nebo chladu do postele.

Obraťte se na protizánětlivé látky

Používání protizánětlivých látek vám může dočasně oddechnout, když se nepohodlí stane příliš velkým a naruší váš spánek. Ale ne všechny protizánětlivé léky musí být ve formě tablet. Pokud dáváte přednost přírodním lékům, můžete do své stravy přidat mnoho potravin. Například teplý kurkumový čaj připravený z mléka nebo nemléčné alternativy může být dobrým způsobem, jak zahájit rutinu před spaním. Je to proto, že aktivní složka kurkumy, kurkumin, má na tělo úlevu od bolesti.

Další protizánětlivá jídla jsou rajčata, olivový olej, zelená listová zelenina, ořechy jako mandle a vlašské ořechy, mastné ryby, zelený čaj a med Manuka. Nebo pokud dáváte přednost použití něčeho aktuálního, zkuste nesteroidní protizánětlivé gely, které lze aplikovat přímo na kůži.

Získejte lepší matraci

Pokud si ráno všimnete bolesti zad, může být viníkem vaše matrace. Špatný design matrace v kombinaci se špatnou polohou při spánku může způsobit tlak na vaši páteř a způsobit, že se přirozená křivka vyrovná.

Jednou z největších chyb, které lidé dělají při investování do dobré matrace, je předpokládat, že odpověď je pěna paměti. Pravdou je, že neexistují žádné vědecké důkazy, které by podpořily účinnost paměťové pěny, a podle našich zkušeností nejsou ve skutečnosti dobré pro podporu zad.

Matrace Ely na druhé straně je navržena s 5 000 kapsovými pružinami s různými zónami, které umožňují vyrovnání nejtěžších částí těla přes noc. Tyto různé zóny poskytují bezkonkurenční pohodlí, pomáhají vám lépe spát a optimálně podporovat páteř. Díky správné podpoře zad a tlaku, regulaci teploty a použití hypoalergenních a netoxických materiálů je matrace Ely skvělou volbou pro každého.

Má také přírodní a 100% biologicky odbouratelný design, což z něj činí nejlepší etickou a udržitelnou matraci ve Velké Británii. Zjistit více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *