Tipy pro výběr pevnosti matrace

Stejně jako u každého rozhodnutí při hledání nové matrace je faktorem pocitu subjektivní i osobní. Mnoho věcí se děje na typu matrace, kterou jste si vybrali pro dobrou noc spánku. Možná vaše minulé matrace poklesly, a to vás stálo kvalitu spánku. Na druhou stranu možná byla vaše matrace příliš tvrdá nebo příliš měkká, což vedlo k nepohodlí. Proto by vás vaše osobní preference měly vést ke správnému výběru matrace pro vás. Pochopení pevnosti matrace a nabízených variant by vám mělo pomoci při konečném rozhodnutí.

Naštěstí existuje spousta věcí, které je třeba vzít v úvahu, a je zde měřítko pro pevnost, které by vám mělo pomoci při určování toho, co je pro vaše individuální potřeby správné.

Tento článek si klade za cíl pomoci vám a vaší volbě, aby bylo zajištěno, že si vyberete matraci se správnou pevností pro vás.

Co je pevnost matrace?

Pevnost matrace je dána počátečním pocitem, když si na ni lehnete. Úrovně pevnosti diktují, zda se ponoříte do matrace nebo odpočíváte nahoře. Vaše tělo klesá do vláken? Tvoří materiály tvar vaší postavy? Cítíte silnou úroveň odporu? Tlačí se vaše matrace? Zde je několik otázek, které si při výběru matrace možná budete chtít položit.

Stupnice pevnosti

Pevnost v průmyslu matrací se obvykle měří pomocí stupnice pevnosti. Stupnice pevnosti pomáhá zákazníkům pochopit, jak pevná matrace používá stupnici od 1 do 10 – jedna z deseti je nejměkčí a deset z deseti nejpevnější. Skóre kolem šesti a půl z deseti by bylo v tomto odvětví považováno za střední pevnost.

Měkké matrace

Obecně lze říci, že měkká matrace obvykle spadá mezi tři a pět na stupnici fitness, přičemž nižší než tři jsou velmi měkké. Měkká matrace vám moc nevrátí. Místo odpočinku nahoře zažijete pocit potopení. Měkké matrace jsou považovány za skvělou volbu pro boční pražce nebo pro lidi, kteří spí ve fetální poloze. Pomáhají při bolestech zad a pomáhají starším lidem s bolestmi kloubů. Měly by být první volbou pro lidi, kteří příliš neváží, aby se materiál mohl tvarovat do těla a nabídnout účinnou podporu.

Středně pevné matrace

Středně pevné matrace spadající mezi šest a sedm na stupnici pevnosti jsou obvykle vyrobeny z měkkých vrstev a silnějšího a pevnějšího základu kapesních cívek s vysokou hustotou. Protože je někde uprostřed, je to obvykle docela populární volba. Tato matrace je považována za ideální pro lidi, kteří spí v různých polohách nebo páry s opačnou hmotností, protože je to dobrá kombinace potopení a zatlačení. Jsou zvláště dobré pro zadní pražce.

Pevné matrace

Pevné matrace se pohybují mezi osmi a deseti na stupnici pevnosti. Jak jste již možná uhodli, pevná matrace je ta, která zvedá většinu částí vašeho těla nahoru a ponechává vás přímo na matraci. To je skvělá volba, pokud jste trochu těžší a pro spací žaludek, protože pevné matrace nabízejí další podporu v rámci jejich konstrukční konstrukce. Tyto matrace jsou zřídka vyrobeny z měkkých plyšových materiálů. Pevná matrace, která je vysoce podpůrná, může usnadnit neutrální polohu páteře, a tak udržet tvar těla rovný. Tvrdší matrace snižují tlak na oběhový systém, což zase umožňuje lepší tok krve.

Naše nejlepší tipy pro výběr matrace

Při hledání nejlepší matrace postupujte podle těchto hlavních tipů:

  • Zvažte svoji váhu. Těžší lidé by měli zvážit pevnější matraci, protože vaše váha zatlačí matraci dolů, aby dobře seděla tvaru vašeho těla. Lehčí lidé potřebují měkčí matraci, aby křivky vašeho těla tlačily materiál nahoru a vyplňovaly mezery tam, kde jsou váš pas a záda.
  • Přemýšlejte o tom, ve které poloze spíte. To by mohla být nejdůležitější otázka, na kterou musíte odpovědět. Pokud spíte na boku, budete potřebovat středně tvrdou nebo pevnou matraci. Cokoli od tří do deseti na stupnici pevnosti by mělo být v pořádku. Pokud spíte na zádech, hledejte něco s hodnocením pevnosti pět nebo vyšší. Pražce žaludku by měli hledat matraci s hodnocením pevnosti sedm až deset.
  • Přehodnoťte svou lásku k měkkým věcem. Možná si myslíte, že měkký je nejlepší, ale není tomu tak. Když spíte, potřebujete podporu, a proto by měly být měkké matrace vyhrazeny pro velmi specifické situace. Tyto matrace by pro vás mohly být extrémně nepohodlné, pokud máte nesprávný typ těla. Pokud na tom trváte, doporučujeme si pořídit měkkou matraci, která je středně tvrdá, tedy něco, co hodnotí tři.
  • Pokud vše ostatní selže, použijte střední pevnost. To je dobrý kompromis pro páry, které mají různé styly a hmotnosti spaní, nebo pro ty, kteří si nejsou jisti, co chtějí.

Naše matice Ely je dodávána ve dvou provedeních. Měkké, střední a pevné. Pokud si nejste jisti, co cítíte, kontaktujte nás ještě dnes pro přátelský chat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *