Jak Ely Matrace recykluje staré matrace?

Věděli jste, že každá matrace, kterou jste kdy měli, vás přežije? Je to neuvěřitelné, že? Ale někde tam sedí každá matrace, na které jste kdy spali, někde hnijící pryč. Je to proto, že matrace vydrží jen asi deset let, ale jejich rozpad může trvat až sto let. To znamená, že i matrace, na které jste spali, když jste byli dítě, pravděpodobně ještě bude existovat, když jste staří a šediví.

Když vezmete v úvahu populaci světa, je to sakra spousta matrací. Ve skutečnosti bylo v roce 2017 ve Skotsku hodeno na skládku tolik matrací, pokud byste je skládali na sebe, bylo by to o 112 vyšší než u Ben Nevise. To je spousta matrací!

Pro dobré životní prostředí je tedy opravdu důležité, abychom matrace recyklovali co nejlépe. Ely přispívá k recyklaci matrací dvěma způsoby.

Recyklací staré matrace

Pokud kupujete novou matraci, je velmi pravděpodobné, že se jí zbavíte staré matrace. Bylo by jen na vás, abyste hledali nejlepší způsob, jak se této matrace zbavit, aniž byste poškodili životní prostředí.

Naštěstí můžeme pomoci. Na rozdíl od společností, které vám vezmou matraci, aby uvolnily místo pro vaši novou, ale nerecyklují ji, jsme zde v Ely partnery skupiny Recyklace nábytku.

To znamená, že jsme plně odhodláni zajistit, abychom nepřispívali k celosvětovému problému s odpadem z matrací.

Možná si myslíte, že není možné recyklovat všechny prvky vaší matrace, protože její části mohou být nerecyklovatelné. Odborníci na recyklaci nábytku jsou odborníci a říkají, že mohou odvádět 100% všech matrací, které jsou povoláni, k recyklaci ze skládek.

Dělají to tak, že recyklují, co mohou, a zbytek využijí. Recyklační skupina pro nábytek spolupracuje s britskými podniky a místními úřady, aby vaše stará matrace nespadla na skládku. Sejmou vaši matraci z jejích materiálů a komponent pro použití jinde a vytvoří matraci, které se říká „kruhová ekonomika“.

Nyní spolupracují s podniky, místními úřady a hotelovými řetězci na záchraně matrací ze skládek.

Všechny naše matrace jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů

Matrace Ely chtěla společnostem ulehčit věci The Furniture Recycling Group tím, že v prvním případě vyrobila naše matrace z recyklovatelných materiálů. Matrace Ely jsou vyrobeny z materiálů, které lze recyklovat. Naše třináct vrstev bylo vybráno nejen proto, že jsou pohodlné a prodyšné, ale také proto, že nepoškozují životní prostředí.

  • Vlna: do matrací používáme vlnu, protože je odolná – což znamená, že vydrží dlouho – a prodyšná, což znamená, že odvádí vlhkost. To znamená, že když se potíte, kapalina nezůstane v materiálu, což vás udrží v chladu a má další výhodu v prevenci růstu plísní a zachycování prachu. Protože vlna je přírodní materiál, je také biologicky odbouratelná, což znamená, že ji lze recyklovat.
  • Koňské vlasy: pro naše matrace jsme si vybrali koňské vlasy, protože jsou pružné a pohodlné. Je také přirozeně retardér hoření a hypoalergenní. Stejně jako vlna jsou koňské vlasy přírodním materiálem, a proto jsou recyklovatelné.
  • Bavlna: bavlna bývala nejpopulárnější výplní matrace, ale byla překonána člověkem vyrobenými materiály, když byly levnější a rychlejší na výrobu. Bavlna má tři výhody – je odolná, přirozená a může dýchat. Kromě toho je možné jej recyklovat.

Velmi pečlivě jsme zvažovali, jaké materiály použijeme, protože jsme se chtěli ujistit, že poskytujeme našim zákazníkům to nejlepší v kvalitě, a to vše při péči o planetu.

Jak matrace Ely recykluje matrace?

Když si objednáváte u matrací Ely, dodáme vám plně recyklovatelnou matraci až k vašim dveřím. Náš dvoučlenný tým dodá vaši matraci do místnosti podle vašeho výběru a poté odnese vaši starou matraci k recyklaci prostřednictvím The Recycling Group. Nemusíte nic dělat a můžete klidně spát s vědomím, že vaše stará matrace nezanáší skládku a vaše nová matrace je bezpečná, pohodlná a kvalitní.

Ely prodává matrace v různých velikostech, včetně naší matrace Ely dětské velikosti. Všechny naše matrace jsou stoprocentně recyklovatelné, přirozeně zpomalující hoření a nejlepší kvality.

Přicházejí s možností rozdělit finance na období, které je lépe zvládnutelné, as desetiletou zárukou. Jsme tak přesvědčeni, že se vám bude líbit, nabízíme také třicetidenní spánkovou zkoušku.

Můžeme dokončit vaše nové nastavení jedním z našich přírodních chráničů matrací, abychom váš nový nákup udrželi v bezpečí před skvrnami a poškozením.

Tak na co čekáš? Váš nejlepší spánek, jaký kdy čeká!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *