Jak mohu zlepšit kvalitu spánku?

Spánek je tak neuvěřitelně důležitý. Jeho nedostatek ovlivňuje také vaše duševní zdraví, soustředění a vaše fyzické zdraví. Nedostatek spánku je spojen s depresí, zvýšenou srdeční frekvencí, zvýšeným krevním tlakem a chemickými látkami spojenými se zánětem, což vaše srdce zatěžuje a může být nebezpečné.

A nemusíte přijít o celou noc spánku, abyste se dostali do rizika. Jen o několik hodin méně, než byste měli každou noc po dlouhou dobu, může způsobit dlouhodobé zdravotní problémy, které je těžké nahradit.

Z tohoto důvodu je velmi důležité hledat způsoby, jak zlepšit kvalitu spánku, pokud se snažíte získat správnou noc zavřeného oka. Zde jsou nejlepší způsoby, jak zlepšit kvalitu spánku.

1. Ujistěte se, že je vaše matrace vhodná

Jsme matracová společnost, takže samozřejmě začneme s matracemi. Pokud je vaše matrace stará, budete muset zvážit nákup nové. Důvodem je, že většina matrací je hotová do osmi let. Pokud na nich spíte déle, bude to mít zásadní vliv na kvalitu vašeho spánku, i když se budete cítit relativně pohodlně. Myslíme si, že budete překvapeni. Jakmile máte novou matraci, možná si uvědomíte, jak špatný byl váš spánek dříve.

Možná budete také muset přemýšlet o výměně matrace, pokud vám to bude obecně nepříjemné. Pokud je vám například příliš teplo, matrace pravděpodobně není prodyšná, což znamená, že nemůže odvádět vlhkost, což znamená, že se na ní potíte. To by vás mohlo držet vzhůru v noci, aniž byste si to uvědomovali.

Matrace Ely přicházejí s desetiletou zárukou a jsou prodyšné, pro ten nejpohodlnější noční spánek, jaký jste kdy měli.

2. Vytvořte spánkovou rutinu

Vaše tělo je obvyklé. Dozvídáme se například, že jíme snídani, oběd a večeři. Víme zhruba, kdy je spánek. Pokud se ale naše těla rozhodla, že půjdeme spát později nebo budeme několik hodin ležet ve tmě a zkoušet spát, musíme je resetovat spánkovou rutinou.

Spánková rutina je řada návyků, ke kterým se zavázáme úplně každou noc před spaním. Mohli bychom si dát horkou sprchu, potom nápoj bez kofeinu, vyčistit si zuby a umýt si obličej, pak jít spát. Pokud to děláme dostatečně často a s náboženstvím, naše tělo nakonec přijde, aby spojilo tyto činy se spánkem, místo konkrétního času.

Možná už máte pro své děti zavedenou spánkovou rutinu, aniž byste si to uvědomovali. Ty návyky, které je vyzýváte, aby je udělali před spaním, jsou součástí jejich spánkové rutiny a řekněte jejich tělu, že je čas na spánek. S přibývajícím věkem se příliš neměníme, takže je zcela pravděpodobné, že spánková rutina informuje váš mozek, aby očekával spánek, pokud zůstanete oddaní, dokud se to nestane.

3. Vypněte technologii

Měli byste omezovat to, co se děje ve vaší posteli, aby to vaše tělo rozpoznalo jen pro omezený počet činností. Hodinu ležet v posteli při sledování televize nebo čtení telefonu je špatný nápad, protože váš mozek si myslí, že postel je někde, kde byste měli být bdělí a vzhůru.

Technologie je stejně špatná pro spánek. Modré světlo, které se nachází na většině obrazovek, přerušuje přirozený cirkadiánní rytmus vašeho těla a nutí vaše tělo si myslet, že je během dne dřív, než ve skutečnosti je.

Zkuste vypnout technologii asi hodinu před spaním. Místo toho si přečtěte knihu.

4. Meditujte

Meditace nefunguje pro každého, ale funguje pro většinu lidí. Dvacet minut meditace resetuje vaši mysl a zastaví vaše ego závodění, aby vás informovalo o věcech, které musíte dosáhnout. Toto relativně krátké množství času často stačí k uklidnění mozku a spánku.

Večer nemusíte meditovat. Výzkum ukazuje, že dvacetiminutová meditace kdykoli během dne vám může pomoci uvolnit se, což vám pomůže spát. Pro dosažení nejlepších výsledků přidejte meditaci do své každodenní rutiny v určitou dobu.

5. Vyzkoušejte vůně

Pečlivě vybraná vonná svíčka nebo éterický olej dokáže s vaší spánkovou rutinou zázraky. Několik kapek levandule na polštáři – nebo svíčka s vůní levandule – vás uklidní do snoozeville za okamžik. Můžete také vyzkoušet cedrové dřevo, majoránku a růži.

Pokud jste ve vztahu, existuje nějaký výzkum, který naznačuje, že vůně vašeho partnera vám pomůže spát, takže zkuste vyměnit polštáře každých pár nocí, nebo si obujte něco z nich, pokud nežijete společně.

Opravdu doufáme, že naše nejlepší tipy pro zlepšení kvality spánku vám pomohou získat zavřené oko, které si zasloužíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *