Na tom, co je uvnitř vaší matrace, záleží

Trávíte tolik času na matraci. Asi třetinu svého života, pokud to děláte správně. Je tedy opravdu důležité, aby jeho kolekce materiálů byla bezpečná a pohodlná, abyste mohli trávit tolik času přitlačením. Když spíte, jste nejzranitelnější. To je, když vaše tělo potřebuje čas, aby se vrátilo a obnovilo se. Musíte se ujistit, že to děláte na materiálech, které jsou vybrány pro podporu vašeho zdraví.

Na čem tedy záleží na vaší matraci. Výběr matrace ze správných materiálů je důležitý ze dvou důvodů; ovlivňuje to vaše pohodlí a ovlivňuje vaše zdraví.

Proč je materiál matrace důležitý?

Pokud si vyberete správnou matraci ze správných materiálů, budete mít matraci, která je:

  • prodyšný
  • ohnivzdorný
  • odolný
  • komfortní

Můžete předpokládat, že všechny tyto matrace mají tyto vlastnosti. Bohužel ne. Spousta matrací má přidané chemikálie, aby byly ohnivzdorné. Tyto chemikálie nemusí být pro vdechnutí bezpečné. Mohou také mít legrační chemický zápach, který vám znepříjemní spánek, nebo nebude správně podporovat váš rám. Nedýchatelné materiály neodvádějí vlhkost, což může z vaší matrace udělat živnou půdu pro plísně. Může také zachytávat prach. To je opravdu špatné pro lidi, kteří mají alergie na prach.

Problémy s pěnovými matracemi

Nešťastným klíčovým pachatelem v kategorii nezdravých matrací jsou pěnové matrace. To vás možná překvapí, protože pěnové matrace se často prodávají jako vysoce kvalitní výrobky. Asi před dvaceti lety měl chytrý marketing v televizi lidi, kteří se chystali koupit pěnovou matraci, přesvědčeni, že to je klíč k dobré noci spánku.

Ale tito lidé byli uvedeni v omyl. Nejen, že pěna často poskytuje podporu – zvláště těm, kteří mají slabé klouby a svaly – ale tento umělý materiál je nezdravý a není dobrý nápad být s ním po dlouhou dobu v těsné blízkosti.

Mnoho pěnových matrací obsahuje toxické chemikálie, jako je formaldehyd, benzen a naftalen. Paměťová pěna také někdy obsahuje isokyanáty, které jsou spojeny s podrážděním očí, nosu, krku a kůže. Tato chemická látka může také způsobit tlak na hrudi a astma.

Horší je, že chemikálie přidávané do pěnových matrací jako zpomalovače hoření byly spojeny s vývojovými poruchami mozku, rakovinou a obezitou.

Paměťová pěna také prochází procesem zvaným odplyňování, který může vytvářet hrozný zápach. Může trvat několik týdnů, než se tato vůně správně odpaří. A kdo chce novou matraci, která smrdí?

Paměťová pěna a bolesti kloubů / svalů

Spousta lidí si kupuje pěnové matrace, protože si myslí, že nabízejí velkou podporu, ale opak je pravdou. Vzhledem k tomu, že pěnová hmota se formuje na tělo, můžete si udělat známku, ze které se snažíte dostat, pokud máte bolesti kloubů nebo svalů. To může způsobit narušený spánek, protože byste se mohli potýkat s převrácením. Pěna pro vás není dobrá, pokud jste wriggler.

Jaké materiály jsou dobré v matracích?

Jsme mimo názor, že v matracích je nejlepší použít přírodní materiály. Příroda je fenomenální. Dává nám celou řadu materiálů, které můžeme použít pro pohodlí a zdraví. Přírodní materiály často používané v matracích mají několik výhod, včetně:

  • být přirozeně prodyšný
  • odvádí vlhkost
  • Být přirozeně ohnivzdorný
  • být hypoalergenní
  • a být pohodlný a přirozeně pružný.

Matrace Ely obsahují bavlnu, koňské vlasy a vlnu.

Vybrali jsme bavlnu, protože je odolná a pohodlná. Až do nedávné doby to byla výplň matrací číslo jedna, ale přesun k levnějším umělým materiálům způsobil, že se posunula stranou ve prospěch zisků. Ale bavlna je neuvěřitelný materiál matrace, protože vydrží dlouho a je prodyšná, což znamená, že nezůstane mokrá, pokud se potíte. To je důležité, protože pot je živnou půdou pro plísně. Také to zašpiní vaši matraci a provoní ji.

Používáme koňské vlasy, protože jsou přirozeně pružné. Je to také přírodní retardér hoření. Vlastnosti odvádění vlhkosti jsou neuvěřitelné. Můžete si protřepat koňské vlasy a téměř okamžitě uschnou.

Nakonec použijeme vlnu. Kromě toho, že je vlna prodyšná a přirozeně zpomaluje hoření, reguluje teplotu, což znamená, že vás v zimě zahřeje a v létě ochladí. Co víc si přát?

Kupte si matraci Ely

Matrace Ely přicházejí s spánkovou zkouškou a desetiletou zárukou. Můžete rozdělit své platby tak, aby byly cenově dostupnější, a zakoupit matraci Ely od velikosti pro malé až po dospělé. Náš dvoučlenný tým dodá vaši matraci do místnosti podle vašeho výběru a my vám vezmeme i vaši starou matraci a recyklujeme ji za vás. Další informace najdete v naší nabídce matrací Ely.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *