Jak osvěžit starou matraci

Pokud máte hotovost nebo se snažíte zachránit svět, můžete místo nákupu nové zkusit obnovit starou matraci. Jsme podporující. Thrifting je jedním z absolutně nejlepších způsobů, jak pomoci zachránit planetu, a opravdu skvělý nápad, pokud nejste úplně připraveni koupit něco nového.

Nebo si jen myslíte, že by vaše matrace mohla fungovat s malým faceliftem a chcete vědět, jak ji dobře vyčistit.

To dává absolutní smysl. Když spíme, potíme se a naše matrace mohou trochu zapáchat nebo změnit barvu. To není to, co potřebujete, když hledáte klidnou noc spánku.

Čištění a osvěžení matrace je také důležité, protože na ní se mohou na pokožce hromadit vrstvy kožních buněk a potu a způsobit příznaky podobné alergii, jako je pocit svědění, kašel a kýchání.

Abyste tomu zabránili, měli byste matraci osvěžovat přibližně každých šest měsíců, ale čím častěji ji zvládnete, tím lépe.

Zde je náš podrobný návod, jak na to.

1. Použijte jedlou sodu

Jedlá soda by měla být nejlepšími kamarády s vaší matrací. Je to proto, že prosívání jedlé sody na vaši matraci může vaši matraci osvěžit neutralizací pachů.

Než to uděláte, ujistěte se, že na vaší matraci není prach ani nečistoty, proto ji dobře vysajte. Potom budete chtít sodu nalijte přes síto a rovnoměrně ji rozložit po matraci.

Pokud toužíte po krásně vonící posteli, můžete dokonce smíchat některé esenciální oleje se sodou bikarbónou. Doporučujeme levanduli, protože jde o vůni, která podporuje spánek.

Pokud chcete, aby vaše matrace hezky voněla, můžete do jedlé sody přimíchat esenciální oleje a vytvořit tak dlouhotrvající a příjemnou vůni. Pro ty, kteří chtějí mít klidný spánek, jsou levandulové esenciální oleje skvělou volbou.

2. Nechte to fungovat

Jakmile celou matraci pokryjete jedlou sodou a krásně vonícím olejem, nechte ji půl hodiny pracovat. Čím déle to můžete nechat, tím lépe. Pokud můžete, ponechte okna otevřená, aby vzduch mohl proudit a osvěžit se.

3. Vysuňte matraci

Nechcete spát na drobivých kouscích jedlé sody, takže budete chtít použít matraci pomocí čalounického nástavce.

Ujistěte se, že jste se dostali do všech malých zvrásněných rohů, kde se pravděpodobně jedlá soda skryla.

Vaše matrace bude nyní čistě vonět. Pokud jste přidali éterické oleje, získáte o tom krásný náznak pokaždé, když si stáhnete peřinu a vlezete do postele.

4. Držte krok s touto rutinou

Víme, že máte opravdu zaneprázdněný život, a tak můžete nechat tuto rutinu trochu uklouznout, ale je to opravdu dobrý způsob, jak nejen osvěžit starou matraci, ale také udržet novou matraci v dobrém stavu.

Pokud je to možné, měli byste se pokusit dodržovat tuto rutinu jednou za šest měsíců. To je nejlepší způsob, jak mít pěkně vonící a zdravou matraci.

5. Pokud žádný nemáte, pořiďte si chránič matrace

Chrániče matrací jsou neuvěřitelným vynálezem. Jsou opravdu za rozumnou cenu a jsou tu proto, aby zachránili vaši velmi drahou matraci před poškozením, které způsobujeme, když spíme.

Chránič matrace ochrání vaši postel před potem a rozlitím, takže bude vypadat a cítit se jako příjemné místo na spaní.

Společnost Ely prodává chrániče matrací vyrobené ze všech přírodních materiálů, které pomáhají cirkulaci vzduchu a udržují vaši matraci čistou, suchou a svěží.

6. Nechte matraci odborně vyčistit

Pokud je vaše matrace opravdu špatně nebo páchnoucí, možná budete muset nechat odborně vyčistit.

Na internetu najdete celou řadu velmi pěkně hodnocených společností na čištění matrací. Většina z nich používá k odstranění špíny a špíny vysoce kvalitní napařovací zařízení.

7. Uvažujte, že by bylo načase upgradovat matraci

Víme, že se můžete cítit provinile, když se zbavíte své staré matrace a vyměníte ji za novou, ale všechny matrace je třeba nakonec vyhodit. Pokud je vaše matrace osvěžující, zvažte výběr nové ekologické značky, abyste omezili svůj dopad na životní prostředí.

Pomůžeme vám recyklovat vaši starou matraci a náš dvoučlenný tým doručí vaši zcela novou matraci Ely do místnosti podle vašeho výběru. Získáte desetiletou záruku a až skončí její životnost, můžete zaručit, že vaše matrace Ely nepřežije tak, jak to dělají tradiční matrace, protože je vyrobena ze 100% přírodních materiálů, které se v přírodě biologicky odbourávají.

Pro jejich pohodlí a odolnost jsme vybrali bavlnu, vlnu a žíně. Další informace najdete v našich třinácti vrstvách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *