The Forests of Biltmore® – George Vanderbilt’s Living Legacy

Lesy Biltmore® - Živé dědictví George Vanderbilta George Vanderbilt, majitel Biltmore, byl vizionář, v mnoha ohledech předběhl svou dobu. Postavil svůj velkostatek v Asheville v Severní Karolíně v roce 1895 pro svou rodinu a přátele, aby si s ním užívali. Dlouho předtím, než se koupání v lesích (co Japonci nazývají shinrin-yoku) stalo globálním wellness trendem, navrhl svůj domov se zdravotními výhodami pobytu uprostřed přírody. A tato láska k přírodě nejen formovala jeho život, ale zanechala živé dědictví, z něhož Američané od té doby těží.

George Vanderbilt byl schopen získat zhruba 125 000 akrů půdy v horách obklopujících Asheville kvůli jeho nízké kvalitě. Některé oblasti byly zaznamenány, nadměrně spásány a sekány a spáleny. Lidé žijící na zemi ji využívali spíše s ohledem na přežití než na správu a po generacích drsného používání viděli účinky své práce.

Vanderbilt cítil povinnost chránit zemi

Lesy Biltmore® - Živé dědictví George Vanderbilta Procházky v zahradách a procházky lesem, aby byly blíže přírodě, byly pro Vanderbilty a jejich hosty milovanou zábavou. V té době neexistoval výzkum, který by potvrdil zdravotní přínosy těchto aktivit, ale dnes víme, jak silné jsou.

V červenci 1894 dozorce Biltmore napsal: „Panu Vanderbiltovi přináší velké potěšení vědět, že veřejnost se obecně zajímá o zavedení lesnických prací ve Spojených státech. Je jeho přáním, vím, že z jeho soukromého podnikání může vyplývat nějaký veřejný prospěch. “

Carl Schenck, hlavní lesní dělník společnosti Biltmore, pomohl zlepšit zdraví lesa. Byl to muž, který se nebál experimentovat s nadhledem ke zlepšení celkového zdraví lesa. Schenck však těžko hledal kvalifikované pomocníky, a tak s podporou Vanderbilta založil v roce 1898 lesní školu v Biltmore. Studenti využívali pozemky panství jako živý kampus, kde mohli provádět rozsáhlé terénní práce na zlepšení půdy a jejich učení . Škola absolvovala mnoho studentů, kteří později zaujali prominentní pozice v lesním hospodářství.

Vanderbiltova láska k přírodě je také vidět v celém domě Biltmore House

Lesy Biltmore® - Živé dědictví George Vanderbilta Vnější stěny a okna Biltmore přitahují světlo a umožňují přístup k úžasným výhledům kolem domu. Prostory jako Winter Garden, Observatory a Loggia také poskytovaly další příležitosti, jak si užít venku a vyhnout se nepříznivému počasí. Zimní zahrada je již dlouho plná tropických rostlin, které poskytují malebné místo pro čaj bez ohledu na počasí venku.

Ve čtvrtém patře mohla Observatoř vykouzlit obrazy hvězdářství, ale ve skutečnosti to byla pozemská observatoř, která poskytovala pohledy shora na okolní krajinu. Hosté mají výhled do okolí okny nebo venkovním balkonem.

Biltmore je dnes moderním odrazem své minulosti zaměřené na přírodu

Lesy Biltmore® - Živé dědictví George VanderbiltaV roce 1914, jen několik měsíců po předčasné a náhlé smrti George Vanderbilta, prodala jeho vdova Edith velkou část 125 000 akrů lesní službě Spojených států. Tato část půdy se stala jádrem Národního lesa Pisgah, prvního národního lesa východně od řeky Mississippi.

Edith Vanderbilt napsala: „Tímto příspěvkem přispívám k veřejnému vlastnictví lesa Pisgah Forest se skutečnou nadějí, že tímto způsobem pomůžu udržovat průkopnickou práci mého manžela v ochraně lesů a zajišťovat ochranu a využívání radosti z lesa Pisgah Forest. jako národní les, americkým lidem po celou dobu. “

Lesnictví dnes pokračuje v Biltmore. Dřevo se těží selektivně pomocí minimálně invazivních metod těžby a zisky z tohoto podniku jsou znovu investovány do dlouhodobé kontroly nad invazivními rostlinami a hmyzem. Panství stále hraje roli ve vzdělávání začínajících lesníků prostřednictvím hostovaných školicích programů těžby dřeva a polních dnů otevřených lesníkům, dřevařům, vlastníkům půdy, správcům pozemkových fondů, studentům a všem, kteří mají zájem o udržitelné lesnictví.

Jednoduchá procházka lesem, potenciálně silné výhody

Lesy Biltmore® - Živé dědictví George VanderbiltaStudie University of Michigan ukazuje, že krátká procházka přírodou může měřitelně zlepšit paměť. Jiní vědci zjistili, že může zmírnit duševní únavu a pomoci zvýšit duševní energii. Bylo zjištěno, že úzkost, deprese a různé stavy duševního zdraví jsou časem v přírodě zmírňovány, zejména ve spojení s cvičením, potvrzují údaje.

Japonský výraz pro trávení času v lese – shinrin-yoku nebo koupání v lese – je nový a inspirativní zdravotní trend. Odborníci pomalu prozkoumávají les a všemi smysly si všímavě uvědomují své okolí. Jedna japonská studie zjistila, že tato praxe má potenciál zpomalit srdeční frekvence a snížit krevní tlak. Lidé praktikující „přírodní terapii“ zvýšili svou kreativitu a schopnosti řešit problémy o 50% pouhým ponořením do přírody.

Procházka v lesích Biltmore

Pokud jste někdy navštívili Biltmore, pochopíte, jak snadné bylo, aby se George Vanderbilt zamiloval do této oblasti před více než 100 lety. A pokud plánujete brzy navštívit Biltmore, nezapomeňte si vyhradit čas na zdravou poklidnou venkovní procházku nebo si vyzkoušet výlet, běh na kole nebo jízdu na kole.

Lesy Biltmore® - Živé dědictví George VanderbiltaProzkoumejte historické zahrady svým vlastním tempem a vezměte si krásu sezónních květů podél cest, které se táhnou přes jeden až dva míle, v závislosti na zvolené trase. Nebo se vydejte po vydlážděné cestě, abyste v létě viděli dramatické květy zahrad Azalea, pak se projděte k vodopádu Bass Pond a nasákněte se výhledy na rybník na jedné z poskytovaných laviček.

Pokud hledáte náročnější túru, Farm Trail vás zavede po obvodu Biltmore a francouzské Broad River na šest mil. Mezitím lesem prochází krásná stezka Westover Trail (s několika strmými svahy).

Bez ohledu na to, jakým směrem se vydáte – ani tempo, které nastavíte – si můžete být jisti okouzlujícími výhledy a lákavými zelenými plochami. A také získáte nové ocenění přírodních krajin tohoto velkolepého ikonického amerického majetku a všech potenciálních výhod pro zdraví, které matka příroda nabízí.

Před více než stoletím byla kvalita spánku pro Vanderbilts stejně důležitá jako pro nás dnes. Pokud byste si chtěli vzít malý kousek Biltmore domů s sebou, kolekce Biltmore Matrace od společnosti Restonic je inspirována závazkem společnosti Vanderbilts ke kvalitě a pohodlí, každý navržený tak, aby povznesl umění spánku. Pochopili, jakou roli hraje zdravý a regenerační spánek v dobře prožitém životě. Je to tradice, kterou stojí za to oslavovat každou noc.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Kopat do těchto příspěvků:

Biltmore® a obrázky Biltmore House jsou ochranné známky společnosti The Biltmore Company a jsou používány společností Restonic® na základě licence. © 2021 všechna práva vyhrazena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *