Jak prát polštáře a udržovat ložní prádlo svěží

Každou noc opíráme hlavu o polštář, takže dává smysl, abychom věděli, jak ji udržet svěží a bez nepříjemností. Také našemu povlečení by měla být věnována péče a láska, kterou si zaslouží. Ale nebyli bychom překvapeni, kdybyste nám řekli, že nevíte, kde začít. Praní potahů je dost snadné, ale jak udržíte zbytek postele čistý?

Když se zaměřujeme na polštáře, je důležité si uvědomit, že prát povlečení nestačí, pokud chceme hygienickou postel.

Hádali bychom, že nejběžnějším místem, které většina lidí při úklidu postele zanedbává, jsou jejich skutečné polštáře. Ale nasties neznají rozdíl mezi vašimi polštáři a skutečnými polštáři. Polštáře nejsou žádnou zónou pro roztoče a štěnice. Pokud tedy čistíte pouze povlaky na polštáře a nikoli polštáře, vaše postel pravděpodobně není čistá.

Zde jsou naše nejlepší tipy, jak to změnit.

Proč byste měli prát polštáře

Když spíte, vrháte mrtvou kůži, vlasy, pot a slintáte. To vše se hromadí na vašem polštáři. Roztoči se tím živí a pomáhá jim to v chovu, což může způsobit alergickou reakci.

Takže zanedbání čištění polštáře se vám může vrátit a kousnout vás.

Jak často byste měli prát polštáře?

Nedělejte si starosti s prací navíc. Polštáře není nutné prát příliš často. Dávejte jim jednou více než dvakrát až čtyřikrát ročně, takže stačí každé tři nebo čtyři měsíce. Přílišné praní je může ve skutečnosti poškodit.

Je třeba poznamenat, že toto pravidlo neplatí pro všechny polštáře.

Druhy praní

Většinu polštářů lze prát v pračce, ale ne všechny. Vždy zkontrolujte štítek péče, pokud existuje. Jako většina věcí, které kupujete, budou vaše polštáře dodávány s návodem, jak je nejlépe vyprat. Pro dosažení nejlepších výsledků byste měli vždy dodržovat tyto pokyny.

Pokud značku nemůžete najít nebo neexistuje, tato příručka by vám měla pomoci se základy v závislosti na typu vašeho polštáře.

1. Vyvětrejte polštáře

Polštáře byste měli denně chmýřit, aby si udržely tvar a odstranily veškerý prach, který by se mohl nahromadit.

Polštáře provzdušněte jednou za měsíc tím, že je během dne pověsíte na prací linku.

Pokud máte latexové nebo pěnové polštáře, můžete je také dát do sušičky v cyklu bez tepla.

2. Praní polštářů

Pokud mají vaše polštáře mokré skvrny, měli byste tuto oblast okamžitě vyčistit. Udělejte to pomocí čisticího prostředku na skvrny, než jej spustíte v pračce, nebo použijte jiné čisticí techniky.

Lze prát v pračce

V závislosti na velikosti a typu vaší pračky můžete prát až dva polštáře najednou. To umožní vyvážení náplně a umožní cirkulaci pracího prostředku a vody s dobrým výsledkem.

Je důležité si uvědomit, že míchadla na některých pračkách s horním plněním mohou být na polštáře drsná, proto je na několik minut vložte do jemného cyklu. Použijte nejkratší možné nastavení. Pokud neexistuje dostatečně krátký, vezměte si polštáře do prádelny.

Druhy polštářů a jak je prát

Pěna nebo latex

Ruční praní těchto polštářů je nejlepší volbou, kvůli míchání často způsobenému praním v pračce. Je to proto, že může rozbít pěnu. Pomocí vysavače se zbavte usazování prachu a navlhčeným hadříkem vyčistěte místo, v případě potřeby použijte trochu pracího prostředku. Nakonec nechte polštář uschnout.

Polyester

Tyto polštáře se dají prát v teplé vodě v jemném cyklu. Pokud dokážete vyvážit zátěž spojením dvou polštářů do stroje najednou, bylo by to lepší, ale nedělejte to, pokud to znamená, že přeplňujete.

Používejte jen zhruba lžíci tekutého mýdla. Při čištění polštářů je důležité šetřit čisticím prostředkem.

Dolů nebo peří

Rozhodněte se pro jemný prací prostředek smíchaný se studenou vodou. Některé polštáře z péřového peří nebo peří lze prát v pračce, ale zkontrolujte štítek, zda je vyjasněný, a pokud ho nemůžete najít, místo toho perte ručně.

Při sušení byste měli použít opravdu nízké teplo, protože pokud je teplo příliš vysoké, mohou se polštáře poškodit.

3. Sušení polštářů

Toto je poslední fáze praní a velmi důležitý krok. Pokud polštáře řádně nevysušíte, mohou být následky katastrofální. Jedno slovo; plíseň!

Bylo by moudré nepoužívat automatické sušení – často součástí generálního praní – mohlo by dojít pouze k vyzvednutí povrchu vašich polštářů, takže by vnitřek zůstal vlhký. Místo toho doporučujeme mírné teplo zhruba hodinu.

Pokud jde o sušení polštářů, máme dva nejlepší tipy. Prvním je dát do stroje několik suchých ručníků, což urychluje proces sušení. Druhým je přidání tenisových míčků, které pomáhají při potenciálním shlukování. Udělejte to pouze v případě, že je vaše sušička na nízké teplotě, a nezkoušejte to s péřovými polštáři.

Poslední myšlenky na praní polštářů

Pokud se o své lůžkoviny staráte mimořádně dobře, jste pravděpodobně typ člověka, kterému opravdu záleží na kvalitním spánku, nebo si možná děláte starosti s brouky a alergiemi. Uvažovali jste o výměně matrace?

Matrace Ely jsou přirozeně hypoalergenní a jsou vyrobeny ze všech přírodních materiálů. Další informace najdete v našich třinácti vrstvách. Pokud jste připraveni nakupovat, prohlédněte si náš sortiment.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *