Jak vaše strava ovlivňuje spánek?

Napadlo vás někdy, že to, co jíte, může mít vliv na kvalitu vašeho spánku? Mnoho z nás se v určitém okamžiku svého života snaží usnout a mezi nejčastější důvody patří naše zdraví a pohoda. Vaše strava, jak víme, může mít vliv na tolik věcí, přičemž zdraví a pohoda jsou dvě z nich.

Když se podíváme na vliv stravy na spánek, myslíme si, že byste měli vědět několik věcí.

Čím zdravější je naše strava, tím lepší je naše zdraví. Přemýšleli jsme ale o dopadu, který má na náš spánek? Je to docela jednoduché; čím zdravější je naše strava, tím větší je šance na lepší spánek.

Zlepšení vaší stravy je skvělým výchozím bodem, pokud chcete zlepšit svůj spánek. Měli byste začít odstraněním nebo snížením spotřeby kofeinu a sledovat dobu jídla a množství, které jíte.

Nejde však jen o odstranění špatného jídla, ale o zvýšení dobrého. Obecně lze říci, že zdravé jídlo může zlepšit kvalitu spánku. Potraviny jako celozrnné produkty, ovoce, zelenina, ořechy, komplexní uhlohydráty a libové bílkoviny jsou považovány za potraviny vhodné pro spánek.

Mezi další prospěšné potraviny patří položky bohaté na melatonin, vápník, sacharidy, hořčík, tryptofan a B6.

Dieta zahrnuje veškerý spotřební materiál, takže neberte v úvahu pouze své jídlo. Potraviny s obsahem kofeinu-jako je káva a alkohol-nebo kořeněná jídla, sladká jídla a potraviny s vysokým obsahem tuku nejsou považovány za vhodné pro spánek, protože mají vliv na hladinu cukru v krvi a trávicí systém, proto je vypínejte, pokud máte problémy se spánkem .

Více o kofeinu

Kofeinované spotřební doplňky jsou stimulující až šest hodin, a proto mohou mít vliv na vaši energetickou hladinu opravdu dlouho poté, co je konzumujete. Večer byste se měli vyvarovat čaje a kávy, stejně jako kofeinovaných šumivých nápojů, jako je Coca Cola.

Pokud se vám nedaří usnout, kofein je první věcí, kterou byste měli na řezání myslet.

Alkohol

Konzumace alkoholu před spaním vám může pomoci usnout dříve, ale má to vliv na kvalitu vašeho spánku, takže pokud se probouzíte a máte pocit, že jste nespali, může za to ta sklenka vína, kterou máte k večeři .

Alkohol také zvyšuje pravděpodobnost, že se probudíte v noci.

Vysoký obsah tuku

Potraviny s vysokým obsahem tuku narušují váš cirkadiánní rytmus a celkově negativně ovlivňují váš spánek, proto před spaním upusťte mastné potraviny a sýry.

Vysoký obsah cukru

Potraviny s vysokým obsahem cukru mají stejný dopad jako potraviny s kofeinem. Poskytují vám zvýšenou hladinu energie a ztěžují vám vysazení.

Pikantní jídla

Pikantní jídla jsou lahodná a mnoho lidí je miluje. Většina z nás se pravděpodobně rozhodne jíst je v noci, ale pokud se vám nedaří spát, možná byste si to měli rozmyslet. Kapsaicin, který se nachází v kořeněném jídle, zvyšuje vaši tělesnou teplotu, což je v rozporu s potřebou nižší teploty vašeho těla, aby mohl spát.

Pikantní jídlo také způsobuje pálení žáhy a kyselý reflux a položení to ještě zhoršuje.

Vyhněte se velkým jídlům před spaním

Jíst velké jídlo před spaním může způsobit nepohodlí a narušit kvalitu spánku, proto se snažte zajistit, abyste jedli dříve, pokud je to možné. Když jíte, vaše tělo se přesměruje od soustředění na spánek a místo toho se věnuje trávení jídla, které jste spotřebovali.

Jít spát s prázdným žaludkem

Možná si myslíte, že je dobré jít spát s prázdným žaludkem, ale snažit se usnout, když máte hlad, je kontraproduktivní. Hladoví lidé mají tendenci soustředit svou pozornost na svůj hlad, místo aby šli spát s prázdným žaludkem, a pak je spánek neklidný, což ovlivňuje množství hlubokého, regeneračního spánku, který získáte.

I když má vaše strava obrovský vliv na kvalitu spánku, existuje mnoho dalších věcí, které mohou ovlivnit jeho kvalitu. Vaše matrace je jednou z nich.

Pokud vaše tělo není řádně podepřeno, může to být důvod, proč se cítíte nepříjemně, když spíte, a to by vás mohlo v noci probudit.

Měli byste zvážit změnu matrace, zvláště pokud je starší než šest let.

Pro pohodlí si vyberte novou matraci vyrobenou ze všech přírodních materiálů, protože jsou prodyšné a odvádějí vlhkost, pro nejpohodlnější spánek, jaký kdy budete mít.

Jsou také přirozeně ohnivzdorné a hypoalergenní.

Na matrace Ely je poskytována třicetidenní zkušební doba spánku a desetiletá záruka. Můžete se také rozhodnout platit na splátky, abyste rozložili náklady. Další informace najdete v našich třinácti vrstvách bavlny, vlny a žíně.

Pokud jste připraveni nakupovat, prohlédněte si náš sortiment.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *