Jak se starat o přírodní matraci pro zvýšení jejího životního cyklu

Přírodní matrace mohou být někdy o něco dražší, ale stojí za to investovat navíc. Nejen, že jsou vyrobeny z materiálů, které jsou méně toxické než syntetické matrace, ale jsou obvykle tvrdší, a proto vydrží déle. To vše samozřejmě záleží na tom, jak dobře se o ně staráte. Stejně jako cokoli, co si koupíte, pokud s ním zacházíte špatně, neuvidí celý svůj životní cyklus.

Pokud jste investovali spravedlivou částku do přírodní matrace, můžete se obávat. Možná se obáváte, že to nevydrží mnohem déle než běžná a levnější matrace, a proto to byla ztráta peněz. Abychom vám pomohli, shromáždili jsme několik tipů a rad pro udržení vaší přírodní matrace v dobrém stavu, čímž jsme prodloužili její životní cyklus.

Matraci otáčejte a obracejte každých šest měsíců

Matrace jsou vyrobeny z měkkých materiálů a většina z nás spí každou noc ve stejné poloze, což znamená, že v matracích necháváme prohlubně, které nemají čas na zotavení za šestnáct hodin, nebo tak nejsme v posteli. Materiál vaší matrace potřebuje mnohem delší časové období, aby se mohl přizpůsobit předchozímu stavu, takže jej musíte poslat na malou dovolenou.

Není mnoho z nás, kdo má úložný prostor nebo kapitál, aby otočili dvě zcela oddělené matrace, ale naštěstí existuje jiné řešení. Matraci můžete otáčet a převracet přibližně každých šest měsíců.

Při tom buďte opatrní, možná budete potřebovat dva z vás. Zvedněte matraci velmi opatrně ze spodní části pomocí zvedacích technik, které chrání vaše záda a nohy, posuňte spodní část matrace směrem k sobě a poté položte na druhou stranu. Když ji za šest měsíců otočíte zpět, ujistěte se, že ji otáčíte tak, aby vaše hlava spočívala na místě, kde byly vaše nohy.

Je to v podstatě jako mít dvě matrace a důsledné provádění může výrazně prodloužit životnost vašeho matrace.

Kupte si chránič matrace

Chrániče matrací jsou šikovné malé výrobky a jsou o dost levnější, než se náhodou poškodí a vymění, než matrace. Můžete si je koupit ve většině domácích obchodů nebo online.

Ne všechny chrániče matrací však byly stvořeny sobě rovné. Levné plastové mohou být hlučné nebo nepohodlné, takže se vyplatí investovat do takové, která stojí trochu víc. Hledejte nízký počet nití, který zvýší prodyšnost a umožní proudění vzduchu kolem vaší matrace.

Matrace Ely prodávají na naší webové stránce luxusní matrace.

Zajistěte, aby rošty nebyly příliš daleko od sebe

Pokud máte podstavec s dřevěnými rošty, možná si neuvědomíte, jak může jejich vzdálenost ovlivnit vaši matraci. Lamely, které jsou příliš daleko od sebe, umožní, aby se jimi při působení tlaku protlačil materiál, což matraci vylepší z tvaru. Když ji otočíte, najdete někde na matraci nepříjemný náraz.

Je v tom přesnost. Vaše lamely by neměly být dále než pět až osm centimetrů (nebo dva až tři palce) od sebe.

Pokud jsou vaše rošty příliš blízko u sebe, může se vaše matrace cítit příliš pevná, takže se jedná o delikátní hru rovnováhy.

Vyčistěte skvrny

Přírodní matrace jsou obvykle vyrobeny z materiálu, který přirozeně odvádí vlhkost, takže zde možná nebudete mít tak velký problém, jako kdybyste měli konvenční matraci, ale je stále důležité, abyste případné rozlití hned odstranili.

Přetrvávající vlhkost může v nejlepším případě zašpinit vaši matraci a v nejhorším případě způsobit plísně, takže se ujistěte, že jste všechno, co vylijete, vytřete.

Nepoužívejte agresivní chemikálie. Tento druh poráží to, že máte matraci, která je přírodní a bez toxinů. Podle toho, co jste rozlili, doporučujeme přírodní řešení, například sódu bikarbónu.

Žádné skoky

Jakkoli je to zábavné, skákání na posteli pro to není moc dobré. Možná už jste dospělí, a to může znamenat, že vám nikdo nemůže říct, abyste to nedělali, ale budeme vás prosit, abyste upustili od toho, aby se vaše děti (nebo váš partner) opíraly na vaší posteli.

Noste jej opatrně

Rukojeti neslouží k nošení vaší matrace, ale k jejímu umístění. Pokud potřebujete přemístit matraci do jiné místnosti, ujistěte se, že máte dvě osoby, a zkuste zajistit, aby byla matrace dobře podepřena, aby se neohýbala.

Víme, že není v pohodě požádat své přátele, aby přišli a pomohli vám převrátit matraci, ale pokud žijete sami, je to pro váš životní cyklus skutečně životně důležité.

Matrace Ely jsou vyrobeny z přírodních materiálů, což znamená, že jsou přirozeně nehořlavé, hypoalergenní a vysoce kvalitní a také plně recyklovatelné. Pokud se rozhodnete koupit matraci Ely, můžeme zaručit životní cyklus nejméně deset let, proto nabízíme desetiletou záruku. Další informace najdete v našich matracích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *