Spací pomůcky pro lepší spánek

Spací pomůcky pro lepší spánekProbuďte se dobře odpočatí bez lékařského předpisu …

Pokud jste si někdy vzali recept, který vám pomůže spát, buď jste spali jako sen, nebo jste cítili, že to byla ztráta peněz, která nepřinesla nic jiného než spoustu nepříjemných vedlejších účinků. Lékaři na spánek nám říkají, že při správném používání mohou být léky na spánek na předpis bezpečné a účinné. Mohou vám pomoci překonat krátkodobou nebo dlouhodobou nespavost a jsou považovány za bezpečnější a spolehlivější než léky bez předpisu.

Zatímco léky léčí vše od nespavosti po syndrom neklidných nohou, sáhnutí po pilulce není vždy tou nejlepší odpovědí. Zdravý život je postaven na vyváženém základu stravy, cvičení a spánku – a všechny tři jsou stejně důležité.

Pokud chcete zůstat na zdravé straně spánku bez drog, možná je čas přehodnoťte svou spánkovou strategii.

Váš ranní budík

 • cvičení pro lepší spánekZtratte tlačítko odložení. Opakované stisknutí tlačítka odložení může vážně narušit ranní duševní funkce tím, že přeruší váš přirozený cyklus spánku a probuzení.
 • Nasávejte slunce. Brzy ráno světlo probudí vašeho vnitřního kohouta a připraví vás na aktivní a produktivní začátek dne. Nemůžete se dostat ven? Zapněte telefon – podsvícení bude (většinou) dělat stejnou práci.
 • Hydratujte a prolomte se rychle v noci. Vaše tělo přežilo celou noc bez vody nebo jídla, proto probuďte svůj metabolismus velkou sklenicí vody (před první kávou) a snídaní bohatou na bílkoviny. Později budete během dne ohromeni vaší schopností odolat chutě.
 • Cvičte. Nyní, když jste naplnili spací palivovou nádrž, je čas použít část tohoto paliva k pohybu těla. Zaparkujte dále od kanceláře, použijte schody místo výtahu nebo vyklouzněte na polední procházku.

Odpolední energizéryKáva + zdřímnutí = maximální spánek

 • Zdřímněte si, abyste splatili spánek. Pokud se vám do noci nevejde solidních 8 hodin spánku, vklouzněte do spánku a vyrovnejte deficit. Lidé, kteří si zdřímnou po dobu půl hodiny třikrát týdně, snižují šanci na infarkt o 37%.
 • Káva + zdřímnutí = maximální spánek. Vypijte chladný šálek kávy a poté popadněte 20minutovou siestu. Probudíte se, jakmile kofein zasáhne váš systém, a budete připraveni na zbytek dne.
 • Vypusťte energetické nápoje. Ukradnou vám spánek a zdravý rozum a mohou přispět k významnému přírůstku hmotnosti.

Sladké tipy na spánek

 • Před spaním používejte budíkPřed spaním používejte budík. Nastavte si na telefonu budík, který vám připomene, kdy je čas vypnout elektroniku a připravit se na spánek. Dokončete své domácí práce 20 minut, 20 minut osobní hygienou a 20 minut tiše si přečtěte nebo si odpočiňte, než se na noc rozsvítí světla. Pokud musíte telefon nechat přes noc, položte jej lícem dolů na noční stolek a kontrolujte příchozí hovory pouze na čísla s nejvyšší prioritou.
 • Vraťte se brzy do postele, abyste přestali chrápat a zhubnout. Spánek spouští hormon, který reguluje vaši chuť k jídlu – šetříte-li spánek, je pravděpodobnější, že si vyberete spíše tučné, slané než zdravé svačiny. A čím jste těžší, tím větší je pravděpodobnost chrápání, které vás a vašeho partnera udrží v dobrém spánku.
 • Čichejte cestu ke spánku. Bylo prokázáno, že aromaterapie (ylang-ylang, levandule a heřmánek) vám pomůže uvolnit se a rychleji usnout.
 • Optimalizujte svou ložnici pro spánek. Přemýšlejte o své posteli a polštářích jako o výkonnostní výbavě. Proveďte senzorický test vybavení vaší ložnice – zrak, dotek, čich, zvuk – to vše přispívá k vašemu dobrému (nebo ne tak dobrému) nočnímu spánku.
 • Použijte noční světlo. Jasná světla probudí váš mozek, takže osvětlete cestu do koupelny pomocí okolního osvětlení nebo malého nočního světla.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Toužíte po dalších informacích o spánku, které opravdu můžete použít?
Připojte se k našim komunitám na
Facebook a Twitter
a pokračujme v konverzaci.
Rádi bychom slyšeli, co říkáte!

Tento blog neposkytuje lékařskou pomoc. Je určen pro obecné informační účely
pouze a neřeší jednotlivé okolnosti. Není to náhrada za profesionální
lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu a nemělo by se na něj spoléhat při rozhodování o vašem
zdraví. Při hledání léčby nikdy neignorujte odbornou lékařskou pomoc
četli na webu Restonic.com. Pokud si myslíte, že můžete mít lékařskou pohotovost, okamžitě zavolejte svého
lékaře nebo vytočte 911.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *