Zdraví srdce, spánek a jak můžete žít déle

Ukažte svému srdci trochu lásky dnes večer – uložte ji do postele

Zdraví srdce, spánek a jak můžete žít délePokud vaše oblíbené rčení zní: „Budu spát, až budu mrtvý,“ věnujte pozornost. Zdraví vašeho srdce – a váš dlouhý život – závisí na tom. Spánek zvyšuje paměť a náladu, pomáhá udržovat váhu pod kontrolou, posiluje imunitní systém, snižuje zánět a udržuje vaše cévy, srdce a další orgány štíhlé a zdravé.

Spánek zní docela silně, že? Ale jak to funguje?

Během spánku vaše tělo tvrdě pracuje na opravě poškozených tkání, výrobě život udržujících hormonů a katalogových vzpomínek z předchozího dne. Přeskočte spánek a vaše schopnost zvládat stres (fyzický, duševní a emoční) a učit se nové dovednosti se výrazně sníží. Lidé, kteří spí méně než 6 hodin v noci, netráví dostatek času v nejhlubších fázích spánku a je u nich vyšší riziko srdečních infarktů a mozkových příhod než u těch, kteří mají hodiny alespoň 7 hodin. Spánková deprivace je nákladný zvyk.

Místo toho, abyste spánek považovali za 8hodinový trest v prázdnotě nicoty, použijte jej jako cestu k delšímu a zdravějšímu životu.

10 způsobů, jak milovat své srdce – lepší

Být proaktivní ke svému zdraví srdce se může cítit jako práce na plný úvazek. Volba zdravých potravin. pravidelné cvičení v tělocvičně, vyhýbání se cigaretám a alkoholickým nápojům je časově náročné – a někdy stresující. Co kdyby péče o vaše srdce začala pouhým spánkem?

Získání spánku, které vaše tělo potřebuje, může podle vašeho výzkumu zveřejněného v Evropském věstníku preventivní kardiologie ještě více zefektivnit vaše stávající volby zdravého životního stylu. A pokud vás zajímají další zdravé nápady pro srdce, čtěte dál.

1. Smát se nahlas. „Zaměření na výhody smíchu skutečně začalo memoárem Normana Cousina, Anatomy of an Illness.“ Cousins, kterému byla diagnostikována ankylozující spondylitida, bolestivý stav páteře, zjistil, že komedie, jako jsou filmy Marx Brothers a epizody Candid Camera, mu pomohly cítit se lépe. Řekl, že deset minut smíchu mu umožnilo dvě hodiny spánku bez bolesti, výňatek z WebMD.com.

2. Zpomalte. Být přítomen. Dýchat.

3. Čichejte cestu ke spánku. Levandule, heřmánek, jasmín a vanilka mohou uklidnit vaše smysly a připravit cestu k pohodové noci. Přidejte do své rutiny před spaním trochu aromaterapie a očichejte si cestu ke spánku.

4. Získejte masáž. „Studie o výhodách masáže ukazují, že se jedná o efektivní léčbu snižující stres, bolest a svalové napětí,“ uvádí mayoclinic.com. „Přes své výhody masáž není míněna jako náhrada za běžnou lékařskou péči.“ Sdělte svému lékaři, že zkoušíte masáž, a dodržujte všechny standardní léčebné plány, které máte. “

5. Meditujte. Není žádným tajemstvím, že meditace nám může pomoci lépe spát, ale existují některá specifická meditativní cvičení, která nám mohou pomoci přikývnout, když je naše mysl v plné rychlosti. Přečtěte si více na huffingtonpost.com.

6. Cvičení. Pokud očekáváte, že budete spát v noci, musíte během dne něco udělat, abyste fyzicky unavili své tělo. Chůze, túry, běh nebo připojení k hodině jógy.

7. Navštivte přítele. Udělejte si čas a užijte si přítele a na chvíli si udělejte radost. Šťastní lidé spí lépe.

8. Pijte čaj. Heřmánkový čaj a zelený čaj jsou bezpečné přírodní pomůcky ke spánku. Zelený čaj obsahuje theanin, který pomáhá podporovat spánek. Jen si dávejte pozor, abyste dostali zelený čaj bez kofeinu, pokud ho pijete před spaním. Přečtěte si více na realsimple.com.

9. Nastavte elektronickou zákaz vycházení. Elektronika vyzařuje chladné a jasné světlo podobné východu slunce – nikoli hluboké teplé barvy západu slunce. I když nám chladné světlo pomáhá lépe vidět naše obrazovky, vysílá také probuzení do našich mozků. Vyhraďte si ložnici na spánek a sex a svůj chytrý telefon, tablet, notebook a televizi nechte v jiné místnosti.

10. Snack chytrý. Nejlepší občerstvení před spaním jsou ty, které mají nízký obsah kalorií, ale také obsahují aminokyselinu tryptofan, která pomáhá tělu vytvářet niacin a serotonin, uklidňující hormon pro dobrý pocit. Teplá sklenice mléka, jak říkala máma, by mohla být nejlepší svačinka před spaním.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living Matrace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *