Jak vybrat správnou matraci

Otázka, kterou někteří z nás řeší takřka neustále a vyměnili už několik různých, na první pohled hodně atraktivních modelů. Jak vybrat správnou matraci? A jak dopřát zádům a krku skutečný oddech po namáhavém dnu stráveném na kancelářské židli nebo v obchodě za kasou? Výběr přitom nemusí být příliš složitý, stačí se jen dobře dívat a porovnávat i různé cifry, i ty totiž mohou mít vysokou vypovídací hodnotu.

Rozmyslete si účel využívání, bude to matrace pro hosty nebo na každodenní využití?

Ideální matrace se musí volit i podle toho, k čemu by měla konkrétně sloužit. Samozřejmě, každá matrace má dobu životnosti jinak nastavenou, obecně ale platí, že po deseti letech je třeba ji vyměnit. Matrace určená pro pravidelné – tedy každodenní – využití je pak samozřejmě vyrobena z trvanlivějších a odolnějších materiálů.

Jak vybrat správnou matraci? Volte i podle tvrdosti, nejměkčí je označena jedničkou, nejtvrdší pak sedmičkou. Každému vyhovuje něco jiného, obecně pak platí, že zlatá střední cesta je tou nejvhodnější. Nejměkčí matrace je určena seniorům nebo těm, které pobolívají často klouby. Zabraňuje vzniku otlaků a vyrábí se nejčastěji z latexu nebo studené pěny. Středně tuhá matrace je pak produkována i z přírodních materiálů, jako je bambus nebo kokos. Pokud máte nadváhu, je nejtvrdší matrace ideálním řešením. Tuhá matrace je vyráběna z koňských žíní či kokosových vláken, jež dodají dobrou prodyšnost v kombinaci s tvrdostí – co si více přát? Vždyť je to také ryzí přírodní materiál…

V dnešní době je možné vybrat si partnerskou matraci, ve které budou obě dvě spací zóny naprosto odlišné. Používejte pak tu stranu matrace, jež vám bude nejvíce vyhovovat. Seniorům se pak určitě vyplatí zvýšená matrace, kde se bude o poznání snadněji ráno vstávat. Otázka, jak vybrat správnou matraci, tak nemusí být nijak složitá. Zkuste si prohlédnout i hotelové matrace, které vynikají precizní odolností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *