Jaká je vaše sladká tečka teploty spánku?

10 způsobů, jak letos v létě porazit horko a lépe spátZjistěte, jak být příliš horký nebo příliš chladný způsobuje neklidné noci a co s tím můžete dělat

Někteří lidé milují chladnou místnost s otevřenými okny kdykoli během roku, zatímco jiní se rádi zabalí do teplého kokonu přikrývek. Navzdory osobním preferencím se odborníci shodují, že ložnice 60-67F (16-19C) je ideální. Proč je cool lepší? Co se stane s kvalitou vašeho spánku, pokud se přehřejete? Pojďme se ponořit do horkých a studených faktů o vlivu teploty na kvalitu vašeho odpočinku.

Proč na pokoji a tělesné teplotě záleží, když jde o spánek

Jednoduše řečeno, teplota v ložnici je důležitá. „Pokud jde o spánek, pokojová teplota je jedním z nejvýznamnějších faktorů ze všech,“ říká Amelia Alvinová, psychiatrička na klinice Mango v Miami na Floridě. „Je známo, že naše základní tělesná teplota se pohybuje blízko 98,5 Fahrenheita.“ Může se pohybovat v rozmezí 2 stupňů Fahrenheita v noci, začne klesat po dvou hodinách spánku a dosáhne nejnižšího bodu blíže k ránu, když se chystáte probudit. “

Toto snížení tělesné teploty se shoduje s uvolňováním melatoninu, důležitého hormonu vázaného na spánek. Příliš teplá ložnice způsobuje narušení spánkových cyklů, když se tělo snaží vypořádat s nepohodlí při pokusu ochladit se potem. Spolu s narušeným spánkem je dehydratace významným rizikem. Čím vyšší je vaše tělesná teplota, tím méně spánku regenerujete.

Co o vás říká vaše poloha ve spánku?Příliš horká ložnice (více než 75,2 F nebo 24 ° C) může omezit zrychlený pohyb očí (NREM) a spánek REM. Tyto důležité spánkové cykly pomáhají s biologickými procesy, které nám pomáhají cítit se zdravě, a také s opravou buněk a ukládáním paměti. Příliš teplo, když se snažíte spát, narušuje vaše cirkadiánní rytmy a může vést k depresi, přibývání na váze a změnám chování.

„Díky evoluci se naše mozky a těla dozvěděly, že je čas na spánek, když teplota klesne,“ vysvětluje doktor Dennis Polzin, lékař primární péče z Wild Bear Medicine a autor knihy Příručka Zdravého nomáda. „Proto může být užitečné snížit tělesnou teplotu před spaním.“ Toho lze dosáhnout převlečením do lehčího oblečení, použitím ventilátoru a koupáním nebo opláchnutím obličeje před spaním. “

Výzkum také ukazuje, že chladnější teplota v ložnici poskytuje hlubší spánek NREM (Non-rapid Eye Movement), což znamená více regenerační spánek. Nenastavujte termostat příliš chladný přes noc. Chladná místnost nepředstavuje stejné problémy jako horká, ale může působit rušivě, když je příliš chladno a dosahuje teplot v 50. letech. „Lidé mají také automatickou reakci na chvění a zapojení svalů, když naše tělesná teplota klesne příliš chladně, což nás může probudit během spánku ve velmi chladném prostředí,“ poznamenává.

Pohodlí je subjektivní věc, zdůrazňuje doktor Polzin. „Každý člověk může mít jinou preferovanou teplotu na základě vlastního metabolismu, hladiny hormonů, typu těla atd. Textura, čistota, proudění vzduchu a vizuální a sluchové prostředí jsou také klíčovými faktory ovlivňujícími pohodlí.“

Jak vás výběr matrací a povlečení udrží v pohodě

Scott Living MatraceNěkteré matrace, matrace, polštáře a druhy tkanin lze použít k udržení chladné postele, poznamenává. „Některé materiály umožňují proudění většího množství vzduchu dovnitř a ven, což způsobuje chladivý efekt.“ Ostatní materiály jsou hustší a mohou vytvářet větší teplo. “

Dnešní matrace obsahují nejnovější technologie, které zajišťují, že pražci zůstanou pohodlně při správné teplotě po celou noc. Je to v detailech, jako jsou odvětrávané okraje matrací Restonic a látky příjemné na dotek. Pěna také hraje důležitou roli. Nedávná zkušební zpráva od společnosti Peterson Chemical Technology v Arizoně zkoumala matraci Scott Living Shippable Sleep s jedním palcem pěnové vrstvy AlumiLast® nahoře a porovnávala ji s jinou kontrolní matrací s konvenční pěnou jako nejvyšší vrstvou.

Zjištění ukázala, že maximální teplota dosažená matrací Scott Living byla o 2,6 F nižší než teplota kontrolní matrace. Doba, po kterou matrace dosáhla své maximální teploty, byla o 16% delší ve srovnání s kontrolní matrací. Matrace Scott Living zůstala chladnější až dvakrát déle. Data podtrhují fakt, že ne všechny matrace jsou vytvořeny stejně. Materiály použité k jejich výrobě mají významný vliv na regulaci teploty pražců.

Pro chladnější spánek, váš cheat list pro listy

Lehké, prodyšné prostěradlo je skvělá volba, jak se udržet v pohodě při odložení. Materiály jako 100% bavlna (zejména egyptská a Pima) zachycují méně tepla a umožňují mnohem větší cirkulaci vzduchu. Nenechte se příliš zatáhnout do počtu vláken – možnosti kvality jsou k dispozici v rozsahu 300 až 400 vláken. Ačkoli uvidíte spoustu možností mikrovlákna, mějte na paměti, že jsou vyrobeny z jemných polyesterových vláken, která jsou méně prodyšná.

Nedávný trend v povlečení je kývnutí na udržitelnější možnosti, jako je 100% bambusová tkanina. A jeho silná vlákna (která jsou hedvábně měkká) mají dlouhou životnost s bonusem, jak postupně od praní k praní být měkčí a měkčí. Přirozeně reguluje teplotu a je hypoalergenní, takže je vhodný pro lidi s ekzémy a alergiemi.

Sečteno a podtrženo: Zachovejte chladnou hlavu, abyste měli blaženou noc spánku.

Dobře odpočívejte a probuďte se!

Lepší spánek dává vzniknout lepším ránům, soustředí se na vaše cíle a sny na dosah. Máte hlad po dalších informacích o spánku? Kopat do těchto příspěvků:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *