Měli byste si v práci zdřímnout?

vezměte si matraci do práceVýzkum ukazuje, že zdřímnutí v práci může zvýšit produktivitu

Pro některé Američany je naptime posvátné. Nemají hanbu oznamovat: „Jdu si zdřímnout!“ A mají pravdu, podle podstatného souboru vědeckých údajů, který zpívá chválu poledního spánku. Ale můžeme si vzít svoji lásku k podřimování do práce? Další společnosti, od společnosti Ben & Jerry’s až po Google, se změnily na věřící a povzbuzovaly zaměstnance, aby při práci zachytili nějaké zzzz.

To je dobrá zpráva pro téměř třetinu Američanů, kteří přijali všemocný návyk jako každodenní rituál. Ale co ostatní dvě třetiny? Poté, co si přečtou přesvědčivé nové důkazy o výhodách podřimování, je lze přesvědčit, aby naskočili také na palubu spánkového vlaku a připojili se k takovým proslulým plenkám, jako jsou Thomas Edison, JFK, Salvador Dali a Albert Einstein.

Odložit zprávy, které můžete použít

Knihu můžete naplnit všemi fyzickými a emocionálními výhodami spojenými s podřimováním, ale nejnovější vědecké poznatky jsou působivé – a překvapivé. Studie University of Hertford odhalila souvislost mezi spánkem a štěstím. Účastníci byli rozděleni do 3 skupin – žádné plenky, krátké plenky (30 minut nebo méně) a delší plenky, které spaly 30 minut a více. Dvě třetiny krátkých plenek uváděly nejvyšší úroveň podřimování.

Předchozí výzkum prováděný na půlhodinových spáncích ukázal, že pomáhají se soustředěním, produktivitou a kreativitou. Nyní přidejte štěstí do seznamu.

Emoční regulace – schopnost zvládat emoce – je důležitá dovednost přežití. Studie University of Michigan zjistila, že 60minutový polední spánek znamená, že lidé jsou méně impulzivní a mají vyšší toleranci k frustraci. Myslí se, že odložení poskytuje vzdálenost od události, která vyvolává emocionální reakci.

Jaký je váš styl spánku?

Lidé by měli být ve všech ohledech přirozenými plenkami. Studie ukazují, že 85% druhů savců spí krátkodobě po celý den, neboli polyfázické pražce. Přesto jsme jediní, kdo tak jasně rozděluje naše dny mezi den a noc / období bdění a spánku.

Styly lidského zdřímnutí spadají do tří kategorií.

  • Nouzové zdřímnutí se stane, když prostě nemůžete zůstat vzhůru a pokračovat ve svých činnostech kvůli únavě.
  • Plánované podřimování je preventivní úder proti únavě – odražení, než k ní dojde.
  • Obvyklé pleny směřujte k jejich odložení ve stejnou dobu každý den.

Který odpovídá vašemu preferovanému odložení dle vašeho výběru?

„Pokud si zdřímnete déle než 20 minut, skončí se hlubokým spánkem,“ říká Christopher Lindholst, zakladatel a výkonný ředitel MetroNaps. Při výběru zdřímnutí se zaměřte na 20 nebo 90 minut. Přemýšlejte o tom, čeho chcete svým zdřímnutím dosáhnout. Potřebujete jen rychlý silový spánek nebo delší odložení? Celý cyklus spánku je 90 minut, což opravdu pomůže s bdělostí – ale průměrný zaměstnanec nemá tolik času odpoledne. Vyzkoušejte NASA Nap, 26minutový zdřímnutí, které zvýší výkon o 34% a bdělost o 54%. Vyhraďte si tyto delší spánky na víkendy.

5 kroků, které vám pomohou naplánovat perfektní pracovní den

Výzkum ukazuje, že zdřímnutí v práci může zvýšit produktivitu 1. Snažte se to zkrátit. Zdřímnutí pro 10 až 30 minut vám pomůže dobít energii, aniž byste do nočního spánku hodili opičí klíč. I 10 minut vám pomůže zlepšit vaši bdělost po dobu alespoň několika hodin.

2. Udělejte z toho zvyk. Pokud budete dřímat každý den ve stejnou dobu, bude snazší usnout rychleji.

3. Načasujte to správně. Pozdní až střední odpoledne jsou podle výzkumníků, kteří se podívali na dvě skupiny plenek, sladká místa pro zdřímnutí – jedna dostala zzzz v poledne a druhá ve 14 hodin. Druhá skupina si vedla lépe v testech mentální výkonnosti a byla ostražitější. Podle toho plánujte.

4. Nakopněte to kávou. Dolů šálek skvělé java před vaší na[Kofeintrvápřibližně10minutnežseúčinkyzačnoukopatavrcholíza45minutPitíkávytěsněpředkrátkýmspánkemvámpomůženabítenergiibezprostředněpoprobuzení[Caffeinetakesabout10minutesfortheeffectstostartkickinginandpeaksat45minutesDrinkingcoffeerightbeforeashortnap helpsenergizeyouimmediatelyafterwaking

5. Nastavte budík. Chcete-li blokovat hluk, nastavte na svém chytrém telefonu budík a spejte se sluchátky. Nosit oční masku bude blokovat světlo a signalizovat ostatním, že jste záměrně podřimuje v práci.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *