Měli byste si vybrat přírodní matraci?

Žijeme v době umělých vláken a syntetiky. Téměř vše, čeho se dotkneme, sedneme a nosíme, je vyrobeno z něčeho, co lidé vynalezli, což je směsice materiálů, které tvoří tvar nebo strukturu, která se nám líbí. Teoreticky to zní skvěle, ale čím dále se vzdalujeme od přirozeného stavu světa, tím prudceji reaguje. Naše těla se vyvíjely tisíce let bez umělých produktů, stejně jako naše planeta. Když je zahodíme ve prospěch věcí vytvořených člověkem, jak víme, že neškodíme?

Pokud vám záleží na životním prostředí a na vašem zdraví, je výběr přírodních produktů dobrý nápad. Pokud je to možné, měli byste své syntetické předměty vyměnit za přirozenější. Neříkáme, že vyhodíme všechno, ale říkáme, že si dobře promyslete, kdy je něco kvůli výměně.

Víme, že nemusíte matraci často vyměňovat, protože většina matrací – pokud je o ně postaráno – má životnost až deset let, ale pokud hledáte koupit novou, myslíme si, že byste měli vypnout z umělých vláken pro vlákna vyrobená z přírodních materiálů. Zde je důvod.

Chceme udělat to, co je nejlepší pro sebe a pro ty, které milujeme, ale možná nevíte, že ne všechny matrace jsou z hlediska zdraví vytvořeny stejně.

To platí zejména v případě, že máte astma nebo jiné dýchací potíže. Syntetické matrace nejsou tak prodyšné jako přírodní matrace, takže mohou zachytávat prachové částice a zachytávat je. Obvykle také nejsou tak dobří v odvádění vlhkosti, což znamená, že mohou zachycovat a růst plísně, což není dobré, pokud se vaše plíce již potýkají.

Mnoho syntetických matrací obsahuje také chemikálie, které nejsou přirozeně ohnivzdorné, což znamená, že jsou postříkány chemikáliemi. Cítí vůni, zejména na začátku, a to by vám mohlo ztěžovat dýchání.

Děsivě se v matracích nachází mnoho věcí, které souvisejí se špatným vývojem mozku, neplodností a rakovinou, včetně následujících látek:

  • Zpomalovače hoření
  • Formaldehyd
  • Benzen

Kde je to možné, je lepší si na pokožku natřít přírodní materiály, zejména při dlouhodobém kontaktu, například když spíte. Jste v posteli osm hodin denně. Dopřejte svému tělu absolutně nejlepší odpočinek.

Přírodní matrace jsou lepší pro životní prostředí

Žijeme v nejisté době. Přežití prostředí – jediného prostředí, ve kterém musíme žít – závisí na tom, abychom všichni provedli změny, a jedním z nich je přestat drancovat Zemi, industrializovat vše a ničit planetu v tomto procesu.

Nepřirozené matrace se vyrábějí neuvěřitelně složitě a jejich výroba vyžaduje mnoho materiálního a průmyslového úsilí.

Přírodní matrace jsou naproti tomu vyrobeny ze zcela přírodních materiálů, což znamená, že se rozkládají a mizí mnohem rychleji než běžná matrace.

Věděli jste, že každá nepřirozená matrace, kterou máte, bude žít asi o dvacet let déle než vy? Každá matrace, kterou jste kdy vlastnili, někde venku hnije. Na světě jsou miliardy lidí, každý den vyhazujeme nespočet matrací. Ten odpad musí někam jít a obvykle jde o skládku.

Pokud nakupujete od společnosti, která vyrábí přírodní matrace, pravděpodobně zjistíte, že jsou ohleduplní k životnímu prostředí, což znamená, že existuje velká šance, že vaši starou matraci recyklují i ​​pro vás. Ely Matrace využívá skupinu Recyklace nábytku, aby nám pomohla bezpečně zlikvidovat staré matrace způsobem, který nepoškozuje životní prostředí.

Není to tak drahé, jak byste si mysleli

Náklady na organické a přírodní produkty lidi často odradí a my můžeme pochopit proč. Jsou to těžké časy, obvykle existuje prémie spojená s čímkoli přirozeným a umělým, ale je to z dobrého důvodu. Pokud chcete koupit produkty, které jsou dobře vyrobené a spravedlivé, musíte utratit o něco více.

To ale neznamená, že přírodní matrace jsou mimo váš dosah. Existuje mnoho společností, které nabízejí možnosti financování matrací, takže si můžete užít stejný skvělý produkt, ale náklady rozložíte na několik měsíců, což vám ušetří stres z toho, co je v peněžence.

Hledejte společnosti, které nabízejí dlouhé záruky, protože to znamená, že mají jistotu, že vám matrace vydrží dlouhou dobu, což znamená, že si přijdete na své.

Matrace Ely jsou 100% přírodní a jsou vyrobeny ze třinácti vrstev pro větší pohodlí. Používáme koňské vlasy a vlnu, které jsou přirozeně ohnivzdorné, odvádějí vlhkost a jsou pružné a pohodlné – abychom vytvořili matraci, která vám zaručeně vydrží deset a více let.

Další informace najdete v našich třinácti vrstvách. Chcete-li procházet naše matrace, navštivte náš online obchod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *