Valentýnský speciál: 5 květin, které vám mohou zlepšit náladu

Je téměř den svatého Valentýna! A o víkendu to padá! Jste připraveni na dva dny plnohodnotné oslavy?

Ať už máte Valentýna nebo ne, myslíme si, že byste se měli letos zapojit. Je to těžké období pro nás všechny a nejdůležitější vztah, který máte s kýmkoli, je ten, který máte sami se sebou.

Možná si tedy budete muset ukázat trochu vášně nebo si vylepšit náladu. Možná máte milovaného člověka, který potřebuje trochu vyzvednutí? Pokud je to váš případ, máme pro vás neuvěřitelný článek. V tomto díle probereme zázrak květin. Nejsou to však jen tak nějaké květy, jsou to květiny, které vám zvednou náladu.

Dává to smysl, když o tom přemýšlíte. Květy jsou jasně zbarvené a mají silné vůně a obě byly spojeny se zlepšením nálady. Existuje důvod, proč do koupele naléváme páchnoucí věci a zdobíme si domovy hezkými věcmi.

Bez dalšího zpoždění je zde našich pět nejlepších květin zvyšujících náladu. Šťastného Valentýna!

Slunečnice

Bylo vědecky prokázáno, že žlutá barva vám dává pocit šťastnosti a spontánnosti. Neexistuje žlutý květ jako slunečnice. Tyto nádherné květy vypadají trochu odporně, než zakvitnou, ale když vypadají, vypadají skvěle. Jsou plné barev a jsou trendy edicí do každé místnosti a skvělým způsobem, jak rozjasnit zimní měsíce.

Pokud nejste fanouškem slunečnice, proč nehledat další žluté květy, jako je narcis. Většina supermarketů prodává tyto jarní krásky asi za libru. Kvete během několika dní a žijí týden nebo déle, pokud je o ně dobře postaráno.

Tulipány a růže jsou také dobré možnosti žlutých květů.

Levandule

Milujeme levandule a myslíme si, že je to absolutní základ pro ložnici. Levandule je tak nádherná, že používáme její vůni ve všem, od parfémů, přes pokojové spreje až po svíčky. Levandulový květ má nádhernou fialovou barvu, takže se opravdu objevuje v místnostech zdobených bílou nebo šedou; obě vážně trendové barvy.

Bylo prokázáno, že levandule uklidňuje a zklidňuje mysl a obsahuje terapeutické a léčebné vlastnosti, které mohou pomoci uklidnit vaši ustaranou mysl.

Žlutý měsíček

Tato květina je tak v trendu. Nejen, že je žlutá, ale je to fuzzy koule krásy. Bylo prokázáno, že žlutý měsíček zvyšuje pocity radosti a tepla. Říká se také, že zvyšuje produktivitu a štěstí.

Pokud chcete mít neustálý přísun těchto krásných květin, je opravdu snadné je pěstovat a pečovat o ně. Přicházejí v afrických, francouzských, triploidních a samostatných odrůdách a mezi nimi jsou jemné rozdíly.

Budete je muset zasadit dovnitř asi šedesát dní před posledním datem mrazu a na jaře je přesunout ven.

Gerbera Daisy

Gerbera sedmikrásky podporují veselou atmosféru, ale jsou také účinné při odstraňování benzenu ze vzduchu, který se nachází v rozpouštědlech a barvách. To z nich dělá ideální rostlinu pro vymalovatele.

Pěstují se také velmi snadno v interiérech, pro ty z vás, kteří hledají stálý přísun květin. Potřebují jasné světlo a mírné teplo, proto byste je měli umístit u okna. Světlo je zde nejdůležitějším prvkem. V zimních měsících byste měli rostlinu zalévat střídmě a vždy udržovat suché listy. Vyhněte se promočené půdě, jinak bude rostlina hnít.

Jasmín

Jasmine je nádherně elegantní květina. Dodají každé místnosti nádech elegance a třídy. Rovněž zvyšují úroveň energie a produktivity a zlepšují přehlednost. Skupina thajských vědců našla důkazy o tom, že čichací jasmín ovlivňuje části mozku, které regulují emoce a úroveň aktivity.

Jasmín lze použít jako éterický olej a jeho vůně se často vyskytuje ve svíčkách a difuzorech.

Přichází v mnoha odrůdách, ale náš oblíbený je mnohokvětý jasmín, který je spíše jako keř než kytice. Květy na této rostlině se v létě mění z bílé na růžovou, což je činí všestrannými a zajímavými. Jsou vždy zelené, což znamená, že budou kvést po celý rok.

Bonusová nálada Buster – domácí rostlina

Vědecké důkazy naznačují, že jednoduchá pokojová rostlina snižuje stres a zvyšuje vaši náladu tím, že zvyšuje váš kontakt s přírodou, a připomíná nám, že život – v celé své kráse – nemusí být rychlý, aby byl krásný.

Tradiční růže jsou krásné, ale pokud hledáte květinu povzbuzující náladu, která váš den sv. Valentýna rozjasní váš svět, kterýkoli z našich krásných návrhů odlehčí atmosféru a zlepší estetiku vašeho domova.

Pokud chcete více informací, navštivte místní květinářství. Tímto způsobem nepodporujete pouze místní firmu, ale dostáváte rady od lidí, kteří to znají nejlépe.

Přejeme vám na Valentýna milostné a šťastné nálady.

Spousta lásky, tým Ely Matrace.

P.S Nemůžeme vám koupit květiny, ale rádi bychom vám dali dárek! Do 28. února dostane každý, kdo si koupí matraci Ely, 50% slevu na chránič matrace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *