Na jaké straně je nejlepší spát? Vlevo nebo vpravo?

Všichni si uvědomujeme potřebu spánku a nepochybný radostný pocit, který máme po náročném dni, když lezeme do postele a odpočíváme a odpočíváme, co potřebujeme a zasloužíme si.

Většina lidí se těší, až si v noci odpočine. Realita pro mnoho lidí však je, že úplná noc zdravého spánku nebo odpočinku není tomu tak.

Existuje mnoho faktorů, které mají vliv na úspěch našeho spánkového cyklu, jako je jídlo, které jíme, naše duševní a fyzické zdraví a mnoho dalšího, ale víme o zdravotních výhodách našeho umístění? Dnes se zaměříme na toto zajímavé téma a doufejme, že vám poskytneme lepší přehled o důležitosti pozice, ve které se rozhodnete spát.

Důležitost umístění

Polohování, když spíte, nemusí být něčím, o čem jste si mysleli, že se ponoříte, ale ve skutečnosti je to docela důležité. To je mnohem víc než jen pohodlí. Vaše pozice může ovlivnit vaše zdraví.

Pozice spánku byla nesmírně prozkoumána a tento výzkum se hodně osvědčil. Nejčastěji zkoumanou oblastí je souvislost mezi polohou, ve které lidé spí, a tím, jak to předchází nebo vede k poruchám nebo zdravotním problémům, a jak to ovlivňuje spánkový cyklus.

Boční pražce

Většina výzkumů diktuje, že levá strana je nejlepší na spaní, protože uvolňuje vaše orgány, aby se mohly během spánku zbavit toxinů. To je také důvod, proč se vám doporučuje – pokud neexistuje fyzický důvod – dát osobu do polohy pro zotavení na levé straně.

Protože jsme vnitřně asymetrickí, způsob, jakým spíme, ovlivňuje naše vnitřnosti. Spánek nalevo umožňuje gravitaci pomoci našemu střevu zbavit se odpadních produktů. Doporučuje se pro lidi s onemocněním střev.

Spánek na levé straně pomáhá trávení uvolněním naší ileocekální chlopně, která přenáší potravu z tenkého střeva do tlustého střeva a sedí v pravé dolní části břicha.

Pro ty z vás, kteří mají pálení žáhy, je také dobrý spánek na levé straně. Zajišťuje, aby žaludek a jeho žaludeční šťávy byly nižší než jícen, což pomáhá uklidnit stav.

Pokud však musíte spát na pravé straně, nezoufejte! I zde jsou dobré zprávy. Boční spánek je obecně lepší pro váš mozek, ať už spíte na kterékoli straně. Pomáhá odstraňovat intersticiální odpad a může snížit riziko vzniku mozkových poruch, jako je Alzheimerova choroba.

A boční spánek omezuje chrápání, protože chrání váš jazyk před padáním do krku a blokováním dýchacích cest.

Spí žaludek špatně?

Spánek na břiše není skvělý pro vaše vnitřní orgány ani páteř. Zvyšuje náchylnost k bolestem dolní části zad kvůli zvýšenému tlaku na dolní páteř.

To je ta pozice, které by se pravděpodobně mělo pokud možno zabránit, ale víme, že se to snadněji řekne, než udělá. Pokud je to možné, zkuste si polštáře položit vedle sebe, aby vás podepřely v poloze na zádech nebo na bocích.

Je spánek na zádech špatný?

Zadní spánek je skvělý pro vyrovnání páteře a pomáhá předcházet budoucím komplikacím. Může však negativně ovlivnit určité zdravotní stavy, jako je kyselý reflux nebo spánková apnoe. Pokud musíte spát na zádech, ale trpíte některým z těchto stavů, zkuste zvednout horní část těla, abyste zmírnili příznaky.

Jaká je pro mě nejlepší poloha na spaní?

Nejlepší spací poloha je pro vás ta, kterou jste si vybrali, protože vám dává dobrý pocit a zohledňuje všechny vaše zdravotní potíže.

Ať už se rozhodnete spát, budete chtít pohodlnou matraci.

Ne všechny matrace se hodí do několika poloh spánku. Například pěnové matrace jsou proslulé tím, že se roztavily do správné polohy a nepohodlně se pohybovaly. Ve skutečnosti, pokud jste starší, je prakticky nemožné se dostat z odsazení, které vytvoříte.

A protože nemáme moc pod kontrolou, jak se v noci pohybujeme, potřebujete matraci, která vám umožní volný pohyb, jinak bude váš spánek narušen.

Ely Matrace může pomoci. Naše přírodní matrace jsou vyrobeny ze třinácti vrstev dobroty. Jsou v pohodlí na jakékoli pozici, ve které spíte. Jsme si tím tak jisti, nabízíme třicetidenní zkušební verzi spánku.

Naše přírodní materiály navíc znamenají, že naše matrace jsou prodyšné, takže regulují teplotu vašeho těla a jsou odolné, což znamená, že vám vydrží opravdu dlouho. Matrace Ely mají desetiletou záruku.

Další informace najdete v našich třinácti vrstvách.

Celé množství zajímavých blogů o spánku a o tom, jak to ovlivňuje vaše duševní zdraví a pohodu, najdete na blogové stránce Ely Mattress.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *