Netflix – průvodce spánkem Headspace

Pokud jste se schovávali pod skálou, Headspace je populární aplikace pro duševní zdraví. Společnost Headspace, která byla založena v roce 2010 – před velkým boomu meditace, kterým byl rok 2010, se stala the aplikaci ke stažení, pokud jste se chtěli naučit vypnout mozek.

Meditace je starodávná praxe používaná k trénování pozornosti a vědomí. Většina lidí při prvním startu selhává bídně, ale postupem času můžete trénovat svou mysl, aby se vypnula, a tato malá přestávka vám může pomoci při stresu a projevech úzkosti.

Headspace se rozvětvuje do dalších oblastí a jednou z nich je spánek.

Jaká je souvislost mezi meditací a spánkem?

Meditace všímavosti je již dlouhou dobu nabízena jako lék na nespavost. Teorie spočívá v tom, že naše mysl je zaneprázdněna a snaží se vypnout, takže je musíme resetovat tím, že je vypneme, zvláště když se snažíme odejít do snoozeville.

To platí zejména tehdy, pokud do svého života dlouhodobě začleníte pozornost a meditaci. To vše je vysvětleno v jedné z epizod.

Existuje tedy jasná souvislost mezi meditací a spánkem a ti, kteří se snaží odejít, si možná neuvědomují mnoho pozitivních výhod, které meditace může mít. Z tohoto důvodu společnost Headspace vyvinula na Netflixu sérii o tom, jak dosáhnout lepší noci spánku. Ale měli byste to přeskočit nebo streamovat? Tady je naše recenze.

Jaký je formát

Existuje sedm epizod, které jsou tvořeny animacemi a hlasem záměrně zvoleným k uklidnění. Každá část zkoumá jiný důvod, proč bychom se mohli snažit usnout, a na konci je meditace s průvodcem.

Možná budete chtít tento sledovat v posteli, protože tóny dulcetů vypravěče mohou dosáhnout toho, co jste považovali za nemožné, a poslat vás do spánku.

Část každé epizody bez meditační verze je deset až dvanáct minut dlouhá, takže je opravdu snadno strávitelná, i když jste unavení.

Více o obsahu

První epizoda se zaměřuje na největší mýty o spánku, jako je skutečnost, že k správnému fungování potřebujeme 8 hodin. Průměr je ve skutečnosti někde mezi sedmi a devíti. Existuje spousta dalších zajímavých bitů.

Příliš mnoho spánku je pro vás špatné, věděli jste to? Ani my, ale teď ano. Získáte spoustu zajímavých úryvků informací z této série, včetně skutečnosti, že cvičení pár hodin před spaním vám pomůže spát, musíte si dělat starosti pouze s kofeinem po 17:00 a alkohol blokuje REM spánek, a proto den po zasedání se budete cítit vyčerpaní.

Diskutuje také o praktických důvodech, proč nespíme, jako je naše posedlost technologiemi.

Stojí to za sledování?

Rozhodně. Pokud vám nepomůže usnout, dá vám alespoň lepší představu o tom, co je to spánek, proč ho potřebujeme a jak rozmanité jsou naše individuální zkušenosti se spánkem.

Pokud jste něco jako my, možná jste se dříve snažili meditovat. Tady v Ely nás snadno rozptýlí vzdálené zvuky nebo stresující myšlenky. Průvodce meditací Headspace Guide To Sleep obsahuje grafiku s domem v noci v dálce, kolem kterého mává keři a stromy. Je to klidná, uklidňující scéna a dává vám něco, na co se soustředit.

Vypravěč Prieto je docela přesvědčen, že budete spát, než se kredity objeví na konci epizody. To je odvážná touha, ale fungovalo to na nás! Nebuďte na sebe příliš tvrdí, pokud to nefunguje pro vás. Zkuste se uvolnit, správně sledovat meditaci a především relaxovat. Zdůraznění účinnosti této série vám nepomůže.

Náš verdikt

Víme, jak frustrovaný musíte být, pokud se snažíte spát, takže říkáme, že to streamujete. Ve skutečnosti, pokud vás zajímá meditace a její spojení se spánkem, streamujte tuto sérii. Je plný opravdu užitečných technik a úžasných faktů, které vám pomohou porozumět vědě o spánku a jak vám mohou vědecké objevy pomoci odletět a zůstat tam.

Co jiného mohu udělat, abych si pomohl spát?

Možná si ani neuvědomíte, jak nepohodlná je vaše matrace. Pokud se snažíte spát, může to být ono. Pokud jste to měli déle než pět let, určitě vám navrhneme, abyste zvážili jeho obnovení, než se podíváte na jakoukoli jinou metodu, jak se přemoci do spánku, protože byste mohli zničit tu současnou a podvědomě to ve spánku rozpoznat.

Matrace Ely jsou vyrobeny z přírodních materiálů a je na ně poskytována desetiletá záruka. Jsou odolné, prodyšné a přirozeně ohnivzdorné. Jsou také 100% recyklovatelné.

Další informace najdete v našich třinácti vrstvách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *