Netoxická matrace UK – Co hledat?

V moderním světě se stále více snažíme pozitivně ovlivňovat životní prostředí a naše zdraví a posun směrem k netoxické matraci je pohyb, který bychom měli všichni zvažovat.

Mohli bychom si myslet, že většina našeho života není toxická, ale možná vás překvapí, kolik toxických látek je ve věcech, které používáte každý den, včetně vaší matrace. Samozřejmě to budete chtít napravit, pokud zjistíte, že jste omylem koupili něco, co by mohlo poškodit vaše zdraví.

Přírodní matrace jsou zdravější variantou. Doufáme, že vám zde můžeme pomoci.

Zhruba jednu třetinu svého života trávíme v posteli. Proto se jedná o jeden z největších výměn toxicity, jaký můžete udělat. Vzhledem k času, který věnujeme naší matraci a úzkému spojení s ní, je zásadní hledat toxickou matraci za zdravější alternativu, kdykoli to bude možné. Naštěstí nabízíme možnosti financování 0%, což znamená, že můžete náklady rozložit tak, aby to nepříznivě neovlivnilo váš bankovní účet.

Netoxická matrace je sestava bez použití chemikálií, které jsou potenciálně škodlivé pro naše zdraví. Někdy jsou označovány jako ekologické, zelené nebo ekologické. Měli byste být opatrní, protože některé společnosti by mohly inzerovat jako takové, i když ve skutečnosti nejsou hodny označení. Pokud tato slova a jejich význam prolomíme, budete mít lepší představu o tom, co hledat, pokud hledáte skutečně netoxickou matraci ve Velké Británii.

Když uvidíte matraci inzerovanou jako organickou, mělo by to znamenat, že produkt je vyroben z organických materiálů. U matrací tyto materiály zahrnují vlnu, bavlnu a latex. To neznamená, že říkáte, že celá matrace je organická, proto dávejte pozor na formulaci. Pokud je uvedeno „vyrobeno z organických materiálů“, znamená to, že v něm jsou organické materiály, ale je vysoce pravděpodobné, že celá věc není organická.

Pokud vaše matrace obsahuje paměťovou pěnu nebo polyethylenovou pěnu, není organická. Tyto prvky se vyrábějí, a přestože je lze vyrábět bez toxických chemikálií, nejsou organické.

Lidé používají slovo zelená, protože má pozitivní vztah k životnímu prostředí a zdraví. Neberte jako samozřejmost, že zelená matrace je zdravá. Vyhledejte online informace o produktu, abyste přesně potvrdili, jak jsou zelené, a zkontrolujte výše uvedené neorganické materiály.

Opět je velmi snadné vlepit „ekologicky“ na přední stranu obalu matrace nebo na webovou stránku a tvrdit, že matrace, na kterou se díváte, je zdravé místo na spaní, proto zkontrolujte, z čeho je vyrobena.

Ekologické matrace jsou z velké části vyráběny bez přílišného rušení, a proto pravděpodobně neobsahují toxiny, ale proveďte náležitou péči a zkontrolujte, zda je vaše matrace ekologická, jak se tvrdí.

Dalším skvělým ukazatelem toho, že vaše britská matrace neobsahuje toxiny, je to, zda má certifikaci, která prokazuje, že je netoxický. Existuje mnoho testů, kterým se společnosti mohou podrobit za účelem získání těchto certifikací, a prohlásí je za neobsahující škodlivé chemikálie a bezpečné pro spotřebitele, aby byly chráněny před možnými riziky.

Abychom vám dále pomohli, co hledat, sestavili jsme kontrolní seznam s několika užitečnými tipy.

  • Pokud hledáte matraci z organických materiálů, je užitečné pochopit, zda je společnost, od které nakupujete, certifikována. Zde v Ely Matrace jsou naše výrobky certifikovány jako přírodní výrobky po celou dobu.
  • Hledejte produkty, které nebyly chemicky ošetřeny, a nebělenou organickou bavlnu, organickou výplň a organická barviva.
  • Nepoužívejte matrace z paměťové pěny
  • Proveďte průzkum, zda jsou tvrzení společnosti podložena důkazy o netoxičnosti matrace. Ujistěte se, že rozumíte tomu, co čtete.
  • Zkontrolujte, jak společnost vyrobila matraci zpomalující hoření. Vlna je běžný přírodní materiál zpomalující hoření používaný v matracích.
  • Pokud se produkt neprojevuje jako odolný vůči ohni, musíte zkontrolovat, zda splňuje normy hořlavosti. Nejen, že jsou toxické matrace rizikem, ale matrace, které jsou vysoce hořlavé, jsou nebezpečné, proto zkontrolujte, zda je vaše matrace nehořlavá, a hledejte ten, který tomu tak přirozeně je.
  • Proveďte průzkum společnosti. Naplňují vás důvěrou v to, co dělají a produkují, a jaké důkazy o tom existují?

Matrace Ely jsou zcela přírodní a neobsahují toxiny, což z nich činí bezpečné a pohodlné místo na spaní. Prohlédněte si náš sortiment.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *