Problémy se spánkem způsobené alergiemi nejsou kýcháním!

S rychle se blížící sezónou alergií je čas na hluboký ponor do strategií chytrého zvládání

Přetížení, svědění, kýchání, kašel. Vítejte ve světě příznaků alergie – způsobení chaosu ve spánku a narušení vašeho zdraví. Pokud je to pro vás znalost z první ruky, nejste sami. Více než 50 milionů Američanů má každý rok různé typy alergií, uvádí Asociace pro astma a alergie. A co víc, alergie jsou šestou hlavní příčinou chronických onemocnění v USA. Není to dobré.

Jak vám alergie kazí spánek

Jak poznamenává specialista na alergie Dr. Marc Goldstein: „Alergické příznaky a spánek ne vždy dělají z bunkmates to nejlepší.“ Pokud jste přerušili spánek kvůli alergiím, víte, jak je to pravda. „Může být velmi obtížné usnout, když jsi neustále v nepohodlí,“ říká. „Mnoho příznaků alergických reakcí na pyl, spory prachu nebo zvířecí srst může intenzivně ovlivnit dýchací systém a dýchání je výzvou.“ Relaxovat nebo spát s ucpanými nosními cestami může být velmi obtížné. “

Levandule pro lepší spánekDr. Goldstein, vedoucí alergie a imunologie v Pensylvánské nemocnici na Pensylvánské univerzitě, zdůrazňuje, že běžné příznaky alergie se mohou při usínání zhoršit. „Postnatální kapání dráždí zadní část krku.“ Svědění očí může zhoršit i mírně zaprášený povlak na polštář, který je notoricky známým úkrytem pro pyl a jakékoli další částice, které vaše vlasy shromažďují po celý den. “

Spolu s pohráváním s kvalitou spánku vám samotné příznaky alergie mohou způsobit, že se budete cítit unavení a ospalí – boj s tím, co vaše tělo považuje za škodlivé cizí entity, může být vyčerpávající. To vše je receptem na ubohou alergickou sezónu. Mnozí odborníci se navíc domnívají, že zranění může mít za následek, že globální oteplování způsobuje, že sezóna alergií začíná dříve a končí každý rok později.

Nedostatek spánku ovlivňuje vaše celkové zdraví, včetně pracovního života, vztahů a toho, jak dobře zvládáte stres. Podle Dr. Goldsteina studie ukázaly, že alergie a ospalost mohou negativně ovlivnit reflexní čas člověka, jeho rozhodnutí a motoriku. Ospalí řidiči mohou ztratit kontrolu nad svými vozidly, čímž se stanou náchylnějšími k nehodám.

Antihistaminika mohou pomoci – ale mohou také bránit

Když udeří příznaky alergie, možná hledáte úlevu, která vám pomůže dosáhnout slušné noci spánku v sezóně alergií. Mnoho lidí se obrací na antihistaminika. Zatímco účinná antihistaminika první generace mohou způsobit ospalost (dobrá zpráva pro usínání), mohou zde však být zbytkové účinky, zvláště pokud užíváte lék, který funguje po dobu 12 hodin. Pokud to užijete před spaním, můžete se probudit s pocitem únavy a únavy, protože léčba pokračuje v práci.

Antihistaminika mohou pomoci alergiímDr. Goldstein říká, že někteří lidé by se měli podívat na některá z novějších antihistaminik druhé a třetí generace určených ke snížení ospalosti a přitom stále účinně léčit příznaky alergie. Chcete-li zvolit správnou léčbu, navrhuje vzít v úvahu, kdy jsou vaše příznaky nejhorší. „Možná, že antihistaminikum první generace na alergie může nabídnout úlevu v noci, zatímco léčba druhé generace bez ospalosti je nejlepší pro denní úlevu,“ říká. „Důležité je podívat se na vedlejší účinky každého léku.“

Rychlá poznámka: Ať si zvolíte jakoukoli léčbu, přečtěte si nejprve štítek a varování. Poraďte se také se svým lékařem nebo lékárníkem o všech možných lékových interakcích.

Jak je vaše ložnice odolná proti alergiím pro lepší spánek

I když se možná nebudete moci vyhnout všem možným alergenům ve vaší domácnosti, můžete podniknout kroky ke snížení potenciálních alergenů ve vaší ložnici – například prachu, pylu a srsti zvířat.

Zvažte investici do kvalitního čističe vzduchu, který odstraní alergeny a umožní vám snadnější dýchání. Odstranění alergenů ve vzduchu, které mohou vyvolat alergickou reakci po celou noc, je chytrý, preventivní lék.

Problémy se spánkem způsobené alergiemi nejsou kýcháním!Pečlivě se také podívejte, kde mohou číhat alergeny. Pro alergiky je tvrdé dřevo a jiné typy podlah lepší volbou než koberce. Snadněji se čistí důkladným týdenním vytíráním. Problematické mohou být také závěsy, protože v záhybech a záhybech se hromadí prach. Když se hodiny každý rok pohybují dozadu nebo dopředu, berte to jako podnět k jejich umytí.

Věnovat pozornost samotné posteli je samozřejmě dobrý nápad. Pokud je vaše matrace starší než sedm nebo osm let, můžete ji vyměnit. Bakterie a roztoči, které se časem vytvořily, by vám mohly rušit dech po celý rok. Aby byla vaše nová matrace svěží a uklizená, použijte potah nebo chránič matrace. A když měníte prostěradla – což by pro alergiky mělo být každý týden – využijte příležitost použít některý ze svých vakuových nástavců a zbavit se potenciálních alergenů, které se mohly usadit na vaší matraci.

Další problémovou oblastí může být váš polštář. Vyhoďte všechny polštáře, které jste měli po mnoho let, a vyměňte je za zcela nové, za které byste měli dostat také chrániče polštářů. Každý týden perte své povlečení na polštář – a povlečení na polštář během sezóny alergií -, aby zůstaly ve špičkové formě. Pokud jsou vaše polštáře omyvatelné, můžete je také prát. U nemývatelných verzí je stačí dát do sušičky na 10 až 15 minut, aby se nadýchaly a eliminovaly běžné alergeny, jako je prach a roztoči.

A jak je to těžké, držte své domácí mazlíčky mimo postel. Místo toho jim nabídněte atraktivní alternativní místa na spaní ve vašem okolí. Lupa a vlasy mohou být dráždivé, i když na ně nemáte alergii. Dýchat se vám bude snadněji, pokud budete mít jistotu, že vaše postel je čistá a bez nečistot.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *