Novoroční předsevzetí: Je spánek prioritou v roce 2022?

Výzkumy naznačují, že kvalitní spánek je nezbytný pro naši pohodu. Většina zdravotníků poradí, že spánek je základní prioritou, kterou musíme všichni velmi vážně zvážit.

Vědci zjistili, že neustálý nedostatek spánku ovlivní naši schopnost zapojit se do každodenních činností. Prostřednictvím studií bylo zjištěno, že spánek pomáhá s důležitými funkcemi, jako je mentální zpracování, paměť a zacházení s našimi emocemi.

Pokud je spánek tak důležitý pro udržení naší mysli a těla v pohodě, proč v moderní společnosti spatřujeme často spíše luxus než nutnost?

S novým rokem před námi možná přemýšlíte o svých novoročních předsevzetí a věcech, které chcete pro rok 2022 učinit prioritou. Tento článek prozkoumá důvody, proč byste měli upřednostňovat spánek pro šťastnější a zdravější rok dopředu.

Duševní zdraví a pohoda

Mezi spánkem a pozitivním duševním zdravím existuje silná vazba. Nedostatek spánku může být často spojen s běžnými duševními problémy, jako je deprese a úzkost. Váš mozek zpracovává vaše emoce během spánku. Když sníme, náš mozek částečně dělá práci prostřednictvím svých emocí. Spánek nám tedy pochopitelně může pomoci vypořádat se s určitými emocemi. Kvalitní spánek nám umožňuje rozpoznat a zpracovat, jak nás životní události ovlivnily a jak se cítíme. Pokud vám neustále chybí spánek, je možné, že máte větší sklony bojovat s určitými emocemi. Bdělost také souvisí se stresovým hormonem kortizolem, který je přítomen, když jsme ve stresu nebo úzkosti.

Produktivita a koncentrace

Na základě mnoha výzkumných studií prováděných na pozorování spánku byly zjištěny dva běžné faktory, které jsou ovlivněny nedostatkem spánku, a to produktivita a koncentrace. Studie na lékařích z praxe zjistila, že asi o 36 % závažnějších lékařských chyb se dopustili stážisté, jejichž pracovní rozvrh umožňoval méně spánku. Měli jste někdy pocit, že vaše produktivita může chybět nebo že některé dny máte opravdu problém se soustředit? Důležitým faktorem, který vám s tím pomůže, může být upřednostnění vašeho spánku a dostatek kvalitního spánku.

Silnější imunitní systém

Výzkum zjistil, že kvalitnější spánek může tělu pomoci bojovat s infekcí. Pokud se často potýkáte s každodenními nachlazeními nebo nemocemi, pak by vám s tím mohlo pomoci upřednostnění spánku. Bylo zjištěno, že i malá ztráta spánku má dopad na imunitní funkce. Předchozí studie zjistila, že účastníci, kteří spali méně než 7 hodin, měli 3krát vyšší pravděpodobnost vzniku běžného nachlazení než účastníci, kteří spali déle než 8 hodin.

Odpočívej a obnovuj

Spánek pomáhá tělu zotavit se, opravit a regenerovat. S ohledem na to je spánek důležitý, aby pomohl s věcmi, jako je výkon a schopnosti při cvičení. Bez spánku je cvičení méně cenné pro naši fyzickou pohodu. Regenerace a spánek jsou nezbytné pro pokrok a plné využití výhod činnosti, kterou děláme. Spánek také opravuje vaše svaly, takže bolest svalů po tréninku odezní. Spánek přispívá k opětovnému naplnění vaší energetické hladiny pro další výzvu. Pokud plánujete pracovat na své kondici pro rok 2022, pak je spánek nezbytný pro dosažení plného fitness potenciálu.

Způsoby, jak učinit spánek prioritou

Může se stát, že jste dříve upřednostňovali jiné oblasti svého života, jako je společenský život, práce nebo nekonečné procházení sociálních sítí. Nyní, když si uvědomujete důležitost spánku a výhody, které může přinést, mohl by být čas na klidnou noc prioritou?

Snažte se zjistit, jaký je váš magický počet hodin spánku. Každý je jiný a bude optimální počet hodin, které vám osobně fungují nejlépe. Můžete si vést spánkový deník, abyste poznali, jak vám nejlépe vyhovují různé hodiny spánku.

Pokuste se nastavit nepřetržitý spánkový režim, aby se doba spánku a bdění vašeho těla stala zvykem. Vaše tělo se přirozeně seznámí s těmito časy spánku a bdění a může se začít přirozeně probouzet nebo unášet.

Investujte do věcí, které vám pomohou zajistit ten nejkvalitnější spánek. To může zahrnovat relaxační sprej na spaní, nové polštáře nebo kvalitní matraci. Tyto položky jsou někdy přehlíženy, ale mohou skutečně pomoci něčímu spánku a kvalitě spánku, kterou člověk může mít.

Zde ve společnosti Ely bereme blaho našich zákazníků vážně. Vytvořili jsme to, o čem věříme, že jsou nejlepší matrace, abychom vám dali největší šanci upřednostnit svůj spánek pro rok 2022.

Koneckonců, zasloužíte si všechny úžasné výhody, které kvalitní spánek může přinést. Pokud jste připraveni nakupovat, navštivte naši prodejnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *