Objevte, jak Ložnice Biltmore® předvádějí osobnosti svých majitelů

Ložnice v BiltmoreCo znamená navrhnout váš dokonalý prostor pro spaní? Mnoho z vás, vaše zájmy a vášně!

Když jednu třetinu svého života věnujete spánku, má smysl zajistit, aby vaše ložnice byla pohodlným a příjemným prostorem, od podpůrné matrace přes luxusní ložní prádlo až po příjemnou výzdobu. Abyste toho dosáhli, vše ve vaší ložnici by mělo odrážet vaši osobnost. Pokud se ve své ložnici cítíte jako doma, je samozřejmé, že zvýšíte své šance na skvělý noční spánek.

V historickém Biltmore v Asheville v Severní Karolíně George Vanderbilt a později jeho nová manželka Edith navrhli domov, kde by mohli relaxovat a nabít energii. Zvláště jejich ložnice ukazovaly, kým jsou jako lidé, co je pro ně důležité, jejich vášně a zábavy.

Návrh ložnice George VanderbiltaOsobnost ložnice George Vanderbilta

Při navrhování své ložnice se George Vanderbilt rozhodl pro mužskou estetiku, zvýrazněnou výraznými barvami a tmavým dřevem, což svědčí o jeho ocenění evropské kultury, výtvarného umění a starožitností. Postel, pohovka, židle a stoly v pokoji je všech 17čt století portugalský barokní styl. Dvě truhly v místnosti jsou ve stylu italské renesance, pravděpodobně zakoupené prostřednictvím evropských obchodníků se starožitnostmi.

Stěny jeho pokoje jsou skutečně elegantní – zlacená pytlovina – což jim dodává královský vzhled a dodává vizuální zajímavosti díky souhře světla. Projevil na nich svou vášeň pro sběratelství tisků, zakoupených především od londýnského prodejce tiskovin Wunderlich. Zobrazují různé předměty a umělce. Portréty v místnosti zobrazují pozoruhodné předměty, včetně anglického, španělského a německého krále.

Návštěvníci Biltmore dnes také uvidí Georgeovu ložnici vyzdobenou sádrovými odlitky replikujícími vlysy z Parthenonu v Řecku. Sádrové odlitky vyrobil Eugene Arrondelle, dozorce reprodukční dílny v pařížském Louvru. Tam jsou také sochařské bronzy od Meunier a Mene. Celkový dojem z ložnice je sofistikovaný. Ukazuje Georgeovu úctu ke starožitnostem a různým stylům nábytku v průběhu historie, prolínání klasických a moderních stylů.

Osobnost ložnice Edith Vanderbilt

Jak se dalo očekávat od doby, Edith spala v oddělené ložnici. Kvůli tehdejším společenským zvyklostem služebníci George Vanderbilta (mužské) a Edith Vanderbiltové (služky) nikdy neviděli manžela opačného pohlaví během soukromých chvil oblékání nebo svlékání.

Když byla stavba na Biltmore dokončena, Edith a George se ještě nevzali. Její ložnice, nedaleko od Georgeovy, byla původně postavena s ohledem na Georgovu matku Marii Louisu Kissam Vanderbilt. I když se nám dnes může zdát divné, že jsou matka a dospělý syn v takové blízkosti, v domech, kde se častými hosty širší rodiny očekávalo, že budou mít soukromé rodinné prostory, které se mohou skládat z ložnic a obývacích pokojů, bylo běžné.

Práce na dekoracích z papírové hmoty pro Edithinu ložnici začaly koncem roku 1895 a nebyly dokončeny včas pro formální otevření Biltmore House. Georgova matka předpokládala, že pokoj bude pro ni, práci předsedala. Pokoj byl bohužel připraven k vybavení až v únoru 1897 – tři měsíce po její smrti.Design ložnice Edith Vanderbilt

Nábytek do ložnice objednal George Vanderbilt z Morant & Company of London. Vybral si věci, jako jsou fialové sametové a žluté hedvábné závěsy a drapérie, židle a lenoška z tvarovaného sametu, koberec Axminster, toaletní stolek a zrcadlo z pozlaceného chevalového skla. Při výběru pravděpodobně myslel na budoucí manželku.

Protože k výzdobě došlo před jejich námluvami, Edith neměla žádný vliv na barvy nebo design své ložnice. Ale archiváři v Biltmore nemají žádnou dokumentaci, která by naznačovala, že během let provedla nějaké významné změny ve svém pokoji.

Edithina ložnice byla vyzdobena v ženském stylu Ludvíka XV., což odráželo popularitu francouzských interiérů na přelomu 20. století. Tento pohled není vidět jinde v Biltmore, což ukazuje, že George myslel na vkus potenciálních nájemníků ložnice. Jeho instinkty byly správné. Edith si tento styl nábytku možná užila, protože jí připomínal dětství ve Francii se svými sestrami. Její ložnice, stejně jako Georgeova, obsahuje tuhé, poměrně těžké ložní prádlo z hedvábí a broušeného sametu, v souladu s tehdejší módou a možná i jejich vlastními preferencemi.

Architekt Richard Morris Hunt při umístění ložnic zohlednil také důležitost přirozeného osvětlení – obě ložnice jsou orientovány na západ. Pohoří Blue Ridge poskytuje také úžasný výhled z oken – ráno i večer. Celkový design Biltmore ukazuje, že krásné ložnice jsou tvořeny pečlivě promyšlenými detaily a osobními doteky.

Tipy, jak udělat svou ložnici odrazem vás

Vanderbiltovi odvedli skvělou práci, když vnesli do svých ložnic osobní dotek a vytvořili z nich útulné a pohodlné prostory. Tento přístup můžete přijmout i vy. Zde je postup:

  • Vyberte si motiv dekorace, který s vámi rezonuje. Jste minimalistický typ člověka? Nebo váš styl tíhne spíše k bohémskému, shabby chic, farmářskému ležérnímu stylu nebo městské moderně?
  • Jaká je vaše oblíbená barva? Ačkoli to nemusí fungovat jako dominantní barva stěny, akcenty mohou zahrnovat odstín, který máte rádi. Myslete na doplňky, jako jsou polštáře a malé dekorativní předměty nebo závěsy a koberce.
  • Zútulněte a přidejte textury, které máte rádi. Přehoďte mohérovou deku přes opěradlo židle, chlupatý koberec, přineste sametové závěsy a povrchové úpravy, díky nimž se budete cítit jako v pohodlném zámotku. Nemůžete vydržet pomyšlení na to, že vyhodíte starý svetr, který jste měli věky? Zvažte přepracování látky na malé dekorativní polštáře.
  • Ložnice v BiltmoreUkažte, co máte rádi. Možná máte rádi klobouky, čajové konvice nebo vintage kabelky. Vyndejte své sbírky ze skříně na police, abyste je mohli obdivovat v tichých, soukromých časech.
  • Ukažte svou vášeň. Máte rádi sport, cestování, hudbu, Fridu Kahlo, astronomii nebo starověkou římskou historii? Nestyďte se oslavovat své zájmy. Umístěte na stěny zarámované plakáty, zavěste shadowboxy se souvisejícími drobnostmi, vytvořte hromadu knih od konferenčního stolku na oblíbené téma nebo vytvořte slovní umění, které zaplní prázdná místa.
  • Mějte své blízké nablízku. Udělejte si čas na vytištění digitálních fotografií svých přátel a rodiny (nebo domácích mazlíčků) uložených ve vašem telefonu a vložte je do rámečků vedle vaší postele, na komodu nebo na police. Slouží jako úžasné připomínky lidí, kteří pro vás znamenají nejvíc.
  • Nešetřete na prvcích, které vám pomáhají spát. Světlo a zvuk mají obrovský vliv na kvalitu spánku, takže byste měli rozumně řešit obojí. Přidejte různé typy světelných zdrojů, aby vyhovovaly různým potřebám, ať už je to stolní lampa s měkkým světlem pro čtení v posteli nebo jasné závěsné svítidlo, abyste ráno poznali rozdíl mezi černými ponožkami a modrými. V noci blokujte okolní světlo a zvuk zatemňovacími závěsy.

Dobře si odpočiňte a probuďte se připraveni vyrazit!

Lepší spánek vede k lepším ránům, soustředí se na vaše cíle a sny na dosah. Máte chuť na další informace o spánku? Mrkni do těchto příspěvků:

Biltmore® a obrázky Biltmore House jsou ochranné známky společnosti The Biltmore Company a společnost Restonic® je používá na základě licence. ©2021 všechna práva vyhrazena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *