Průvodce po nákupu matrace vyrobené z koňských žíní

Koňské vlasy jsou neuvěřitelný materiál. Možná nevíte, že se používá v různých produktech ke zvýšení pohodlí a odolnosti. Je to částečně proto, že se používá pouze v těch luxusních výrobcích. To ale neznamená, že je nedostupný.

Matrace Ely jsou vyrobeny ze všech přírodních materiálů, včetně koňských žíní, a lze je zakoupit za velmi rozumnou cenu. Jsou ještě cenově výhodnější díky tomu, že žíně a naše další materiály – vlna a bavlna – jsou trvanlivé, a proto vydrží dlouho. Na matrace Ely je ve skutečnosti poskytována desetiletá záruka.

Jak se koňské žíně používají v matracích?

Koňské žíně v matracích se obvykle mísí s jinými výrobky, jako je vlna nebo bavlna. Čím více se budou používat žíně, tím bude matrace nosnější, protože žíně jsou neuvěřitelně silným výrobkem a zvyšují odolnost jakéhokoli materiálu, který je vyroben.

Pokud je poměr vyšších dílů vlny k žíně, bude matrace měkčí.

Stejně jako většina ostatních výrobců, kteří používají žíně, Ely používá žíně jako můstek, což znamená, že nabízíme matrace, které jsou podpůrné, ale neuvěřitelně pohodlné.

Protože jsou žíně přirozeně trvanlivá, neztrácí svůj tvar tak snadno, jak to časem dělají některé vyráběné výrobky, což znamená, že se vaše matrace nezboří stejným způsobem jako ostatní. Můžete na něm spát, jak dlouho chcete, ale stěží existuje něco, co by mohlo snížit jeho klíčové složky, dokonce i dlouhodobé vystavení hmotnosti. To znamená, že vaše matrace vydrží déle, pokud je vyrobena z koňských žíní, než vydrží, pokud není součástí tohoto úžasného přírodního materiálu.

Výhody koňských žíní

Kromě odolnosti jsou žíně také přirozeně hypoalergenní, což znamená, že je ideální pro lidi, kteří kýchají a procházejí si životem.

Je přirozeně ohnivzdorný, což znamená, že do vaší matrace nemusíme přidávat žádné nepříjemné chemikálie, aby se na ní bezpečně spalo.

Žíně je prodyšná, což znamená, že odvádí vlhkost. To je v matracích neuvěřitelně důležité, protože spousta z nás se při spánku potí. Matrace vyrobené z koňských žíní méně pravděpodobně zvlhnou a plesniví, protože pot je okamžitě odváděn a neusazuje se ve vláknech.

Konečně jsou žíně pohodlná. Důvodem je, že vlasy působí jako malá pružina a tyto pružiny se nestlačují a nedeformují způsobem, jakým se vyrábějí pružiny. To znamená, že vaše matrace zůstane skákací déle.

Bolí užívání koňských žíní koně?

Zda je to pravda nebo ne, závisí na vašem přesvědčení. Pokud jste vegan, nepořídíte si matraci z koňských žíní na základě toho, že nevěříte, že by zvířata měla být při výrobě jakéhokoli produktu vůbec používána, i když její extrakce zvířeti neublíží.

Pokud ale nejste vegani, a proto rádi kupujete výrobky, které obsahují například vlnu, pak budete rádi, když uslyšíte, že koním není způsobeno poškození vlasů. Koně nejsou chováni na farmě a jejich vlasy jsou nakupovány na konci jejich života jako vedlejší produkt. V ideálním případě by se žíně dostávala procesem svlékání a péče, ale zvířata nevyrábějí tolik, aby udržela průmysl během svého života. Místo toho jsou jejich vlasy, stejně jako kůže a další části jejich těl recyklovány a použity jinde.

Může to znít krutě nebo poplašně, protože koně jsou často považováni za domácí mazlíčky, ale toto se opravdu neliší od mnoha zvířecích praktik, kterých se většina z nás účastní denně, včetně pojídání masa nebo pití mléčných výrobků a používání kůže.

Nepleťte si žíně s koňským ocasem

Koňské žíně a přeslička jsou si podobné v líčení, ale neměly by se plést. Přeslička je delší a kvalitnější výrobek, a proto je pro výrobce obvykle mnohem dražší nákup. Tyto náklady jsou obvykle přeneseny na vás.

Koňské vlasy jsou úplně stejné, ale jsou kratší.

Koňské žíně a přeslička jsou odstupňovány nejen podle kvality, ale také podle barvy, přičemž bílá přeslička je hodnocena jako nejdražší.

Pokud jste alergičtí na žíně

Někteří lidé jsou alergičtí na žíně. Pokud je to váš případ, nebojte se! Stále vás máme pokryté. Při objednávce matrace nám napište zprávu do sekce poznámek a my ji vyrobíme bez použití koňských žíní, takže získáte všechny výhody matrace Ely bez reakce.

Rádi si s vámi promluvíme

Pokud vás zajímá matrace Ely, ale chcete vědět více o našich materiálech, můžete si přečíst o našich třinácti vrstvách. Pokud jste připraveni ke koupi, prohlédněte si naši úžasnou řadu matrací Ely. Případně můžete své dotazy zaslat na adresu info@elymattress.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *