Potřebujete v zimě více spát?

Pokud jste všímaví, možná jste si všimli, že se v zimě cítíte unavenější. Možná to přikládáte temnějším ránům a večerům nebo chladu. Nebo si možná říkáte, zda vlastně potřebujete v zimě více spát, a proto ze sebe nemůžete setřást únavu.

Je to dobrý nápad se učit, protože spánek je neodmyslitelně spojen s naším zdravím a pohodou.

V tomto článku určíme, zda potřebujete v zimě více spánku, a pokud ano, proč.

Cítím se unavenější. Potřebuji více spánku, protože je zima?

Existuje několik důvodů, proč se v zimě můžete cítit unavenější. Méně světla, změny termostatu, příliš mnoho komfortního jídla a více stresu – to vše jsou faktory přispívající k naší energetické hladině, a to vše se děje s příchodem zimy.

Takže ano, máte pravdu, pravděpodobně potřebujete více spánku, protože se pravděpodobně skutečně cítíte unavenější. Ale to neznamená, že nemůžete udělat několik věcí, abyste se cítili více nabití energií a zastavili vyčerpání.

Jediná věc, kterou nemůžete ovlivnit, je způsob, jakým váš cirkadiánní rytmus reaguje.

Co je to cirkadiánní rytmus?

Když jsme byli jeskynními lidmi, naše energetické hladiny následovaly slunce. To znamená, že jsme se vyvinuli tak, abychom se probouzeli a spali se sluncem. V zimě, když slunce vychází později a zapadá dříve, je cirkadiánní rytmus našeho těla, který nám říká, že bychom měli spát, když je tma, zmatený. Když zůstaneme vzhůru mnoho hodin po západu slunce, můžeme se cítit neuvěřitelně unavení, a to je pravděpodobně hlavní důvod, proč se v zimních měsících cítíte více vyčerpaní.

Nedostatek světla v zimě může vést k opravdovým podmínkám, protože naše těla jsou stavěna tak, aby si to užívaly. Sezónní depresivní porucha je skutečná a opravdová věc. Lékaři doporučují dát si záležet na větším množství slunečního záření, takže se v polední hodině vydejte na procházku, abyste bojovali s jeho účinky.

Pohodlné jídlo v zimě

Nemůžete tedy ovládat svůj cirkadiánní rytmus, ale můžete ovládat to, co jíte. V zimních měsících máme tendenci se obrátit na sacharidy, abychom se cítili uklidněni. Problém je v tom, že sacharidy pohlcují energii, takže se můžete cítit unavenější.

Sacharidy se také usazují v žaludku a mohou narušit náš spánek, aniž bychom si to uvědomovali.

Konečně, sacharidy vedou k přibírání na váze a lidé s nadváhou častěji trpí poruchami spánku, jako je spánková apnoe.

Zkuste sledovat a regulovat příjem kalorií. Zvláštní pozornost věnujte svým makrům. Pokud jíte příliš mnoho sacharidů, zkuste je vyměnit za bílkoviny a zdravé tuky.

O prázdninách jsme více ve stresu

Prázdniny, respektive jejich přístup, nás spíše stresují. Když jsme ve stresu, obvykle to ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Nespavost a nedostatek spánku nás přirozeně způsobují vyčerpanější.

Pokud se o letošních svátcích cítíte ve stresu, zkuste některé ze svých úkolů delegovat na jiné lidi, meditovat nebo se trochu ulehčit. Nikdo nechce trávit chladné zimní noci bděním v posteli a starostí.

Nechte svůj termostat na pokoji

Víme, je zima. Můžete přemýšlet o zapnutí topení nebo o jeho ponechání déle zapnuté každý den, ale buďte opatrní. Drastické změny teploty mohou způsobit zkázu ve vašem těle a ovlivnit váš spánek, takže pokud jste nedávno zapnuli termostat, možná budete muset zvážit jeho nastavení o něco níže.

Když si lehneme, naše těla se ochladí. Když vstaneme, naše těla se zahřejí. Pokud si příliš pohráváte s teplotou ve svém domě, může to tento proces narušit.

Udržujte doma stabilní teplotu a dopřejte svému tělu v noci vychladnutí, jinak byste mohli zjistit, že máte narušený spánek a nízkou hladinu energie.

Vyplatí se investovat do matrace, která reguluje vaši tělesnou teplotu.

Začněte s matrací

Ne všechny matrace byly stvořeny stejné. Některé regulují tělesnou teplotu.

Matrace Ely jsou vyrobeny z přírodních materiálů, což znamená, že odvádějí vlhkost, pokud se potíte, a protože jsou vyrobeny z koňských žíní, vlny a bavlny, jsou prodyšné, což znamená, že umožňují cirkulaci vzduchu. To reguluje vaši tělesnou teplotu a udržuje vás v létě v chladu a v zimě v teple tím nejpřirozenějším možným způsobem.

Matrace Ely jsou také přirozeně hypoalergenní, a protože jsou vyrobeny z přírodních materiálů, jsou extrémně odolné. Přicházejí s třiceti nocí spánku zkušební a bezúročné financování.

Odvezeme i vaši starou matraci a zrecyklujeme ji.

Pokud jste připraveni nakupovat, navštivte náš internetový obchod.

Pokud se chcete dozvědět více o našich úžasných matracích a o tom, jak vám mohou zajistit lepší spánek, přečtěte si o našich třinácti vrstvách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *