Tipy, jak uklidit ložnici a připravit se na šťastný nový rok

Je to úplně nový rok! Jak lépe začít rok, než být bez nepořádku a připraveni na nový začátek? S novým rokem je často touha vést zdravější, zdravější a organizovanější život. Nevíme jak vy, ale pro nás není nic uspokojivějšího, než cítit se organizovaně a připraveni vyrazit na start na začátku nového roku.

Vaše ložnice je místnost, ve které trávíte tolik času, takže je to skvělé místo, kde začít, pokud uvažujete o úklidu a chcete si udělat pořádek. Koneckonců, ložnice je místo, kde chcete najít relaxaci a bez stresu. Domníváme se, že uklidit nepořádek ve vaší ložnici může být skvělý způsob, jak toho dosáhnout, a níže máme několik skvělých tipů, které vás připraví na rok bez nepořádku.

Pravidlo jednoho roku

Pokud jde o oblečení, pravidlo „jednoho roku“ by mohlo být dobrým pravidlem, které se uplatní, pokud chcete uklidit. Pravidlo „jednoho roku“ zahrnuje třídění oblečení a uchovávání pouze věcí, které jste měli na sobě za poslední rok. Pokud jste ji v posledním roce nenosili, pravděpodobně vám nebude chybět.

Dobrým způsobem, jak zjistit, jaké věci často nosíte, je otočit všechna ramínka jedním směrem. Jakmile si oblečete kus oděvu, otočte ramínko na druhou stranu, až věc vrátíte zpět. V průběhu roku uvidíte, jaké věci nosíte často a se kterými je čas se rozloučit.

Nechat, hodit, charitativní

Když třídíte položky v ložnici, je dobré mít tři různé hromádky; hromádku na charitu, hromádku, které je třeba se zbavit, a hromádku, kterou si ponechat. Mít nastavené hromádky od začátku znamená, že můžete své položky roztřídit do sekcí poměrně rychle. Mít hromadu na charitu může někdy usnadnit loučení s věcmi. Tímto způsobem víte, že někdo může dobře využít položku, kterou už opravdu nechcete nebo nepotřebujete. Ta hromada může být dobrou příležitostí, jak protřídit stará pyžama a děravé ponožky, kterých jste se chtěli zbavit. Carrie Bradshaw udělala podobnou (potenciálně více okouzlující) věc ve filmu Sex ve městě. Můžete si to udělat tak zábavnou, jak chcete, s možností objednávky jídla s sebou, alkoholu nebo zapojením přítele, který vám pomůže s rozhodovacím procesem.

Kategorizovat, kategorizovat, kategorizovat

Někdy může být užitečné své položky roztřídit a kategorizovat. Proč neoddělit položky podle úložného prostoru? Mohl byste rozdělit svá pyžama na zimní a letní? Mohli byste své boty roztřídit na ty pro každodenní a ty pro zvláštní příležitosti? Vaše oblečení může být uspořádáno na základě typu položky, sezónní vhodnosti nebo příležitosti. Rozdělení do kategorií pomůže, pokud jde o rychlost rozhodování, co na sebe, když jsou všechny vhodné položky na výběr na jednom místě. Stejný princip lze použít i v jiných místnostech. Mohli byste mít sadu zásuvek do koupelny a v jedné zásuvce mít vše potřebné pro sprchu, v další věci potřebné pro vanu a tak dále a tak dále.

Investujte do věcí na uskladnění

Při pohledu na vaši ložnici by mohly být vaše noční stolky nebo skříňky vyčištěné? Existují věci, které často nosíte každý den a které byste mohli snadno uložit? Díky řidšímu a čistému vzhledu může být vaše ložnice svěžejší a lákavější. Může se také vyplatit investovat do předmětů, které lze chytře využít jako úložný prostor, takže věci nebudou vidět. Dobrým příkladem těchto předmětů může být otoman nebo krabička na drobnosti, ve které budete mít uložené věci každodenní potřeby.

Nechte si ložnici na spaní

Výzkum zjistil, že lidé lépe spí, když jsou rušivé elementy odstraněny z ložnice. Odborníci naznačují, že dobrá spánková hygiena zahrnuje propojení ložnice se spánkem a vyhýbání se používání ložnice k jiným činnostem, pokud je to možné. S ohledem na to se podívejte na svůj nábytek a předměty v ložnici a zkontrolujte, zda je možné některé odstranit nebo přesunout do jiné místnosti. Pokud v současné době používáte svou ložnici jako kancelář nebo místo ke sledování televize, mohli byste pro tyto úkoly potenciálně využít jinou část domu a přesunout nábytek nebo předměty jinam? Pokud bude místnost jednoduchá a minimalistická, bude se také cítit a vypadat větší.

Ven se starým a dovnitř s novým

Nový rok s sebou často přináší nový začátek a nové začátky. Jsou ve vaší ložnici nějaké předměty, které by mohly udělat upgrade nebo změnu, jako jsou prostěradla nebo povlaky na přikrývky? Kdy jste naposledy vylepšili nebo převrátili matraci?

Vaše matrace se musí měnit každých deset let. V Ely máme perfektní matraci pro zdravější, bez nepořádku a pozitivnější rok dopředu.

Prohlédněte si naši nabídku přírodních matrací zde nebo si přečtěte o jejich úžasných výhodách na naší stránce s třinácti vrstvami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *