Tipy pro rutinu před spaním bez úzkosti

Kvalitní spánek je nezbytný pro spoustu věcí, včetně dobré nálady, koncentrace, zdravého srdce a silného imunitního systému. Dobré úmysly na časnou noc se ale nemusí vždy promítnout do mírumilovného spánku. Existuje mnoho lidí, kteří trpí špatnou úzkostí před spaním, a denní stresory mohou vážně ovlivnit vaše spánkové návyky.

Chcete-li zmírnit úzkost v noci, je důležité mít zavedenou zdravou rutinu před spaním. Existuje mnoho způsobů, jak se lépe vyspat, od zajištění toho, že je vaše matrace pohodlná, až po rozptýlení pozornosti v místnosti. Zde je několik tipů, jak zajistit, aby vaše prostředí a rutina před spaním byly maximálně úzkostné.

  1. Nejprve investujte do správné postele a matrace

Jedním z nejdůležitějších tipů, jak si dobře odpočinout, je najít pohodlnou postel a matraci, které vyhovují vašim potřebám. Matrace by měly být hypoalergenní a měly by být vyrobeny z netoxických materiálů, jako je matrace Ely. Pokud jde o výběr správné úrovně pevnosti, vezměte v úvahu faktory, jako je poloha spánku, jakékoli problémy se zády (a vyrovnání páteře), spící partner a také vaše tělesná hmotnost.

Ne každý je stejný, pokud jde o pohodlí, a měli byste provést svůj vlastní průzkum. Pokud si nejste jisti, která matrace je pro vás ta pravá, vyberte si produkt se spánkovou zkušební dobou. Pokud jde o rám postele, zvažte robustnost a to, jak vypadá a vypadá ve vašem pokoji. Koneckonců, na interiérech záleží, pokud jde o zdravý spánek a pohodu.

  1. Odstraňte nepořádek před spaním

Nejlepší je mít ve své ložnici pořád pořádek, ale pokud máte sklon k nepořádku, ujistěte se, že jí dáte rychlý nepořádek, než se v noci uklidníte. Věda nám říká, že nepořádek může zvýšit hladinu stresu a úzkosti přetížením zrakové kůry. Toto soutěží o pozornost v našem mozku a snižuje naši schopnost soustředit se nebo zpracovávat informace.

Rychlé uklizení před pohodlím znamená, že si budete moci užít méně chaotický prostor, který vám pomůže uvolnit se a uklidnit mysl před stresy a úzkostnými pocity.

  1. Omezte příjem kofeinu

Kofein je stimulant a měl by být zastaven přibližně 4-6 hodin před spaním. U některých lidí může mít i odpolední káva vliv na to, jak dobře v noci spí. Chcete-li omezit problémy spojené s kofeinem, zkuste omezit horké kofeinové nápoje na ráno a vyhněte se šumivým nápojům nebo čokoládě pozdě v noci.

  1. Relaxujte u horké lázně

Pokud večer bojujete s úzkostnými myšlenkami nebo dokonce s záchvaty paniky, zkuste po návratu z práce dělat relaxační aktivity. Horká koupel je jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci vaší mysli a tělu se uvolnit a uvolnit vás do klidného času.

Studie společnosti Sleep Medicine Reviews dokonce ukazuje, že koupel provedená 90 minut před spaním může lidem pomoci rychleji usnout. Je to proto, že horká voda mění teplotu jádra těla tím, že ji snižuje, což signalizuje vašemu mozku, že je čas na odpočinek.

  1. Přečtěte si knihu v posteli

Čtení v posteli je oblíbenou zábavou pro mnoho lidí, ale pro ty, kteří mají úzkost, je to mnohem víc. Je to konečný únik z problémů v reálném životě. Ponoření do světa literatury vás může odvrátit od každodenních stresorů. Čtení knihy vás navíc může uvolnit snížením srdeční frekvence a uvolněním svalového napětí.

Podle výzkumu University of Sussex může čtení skutečně snížit stres o 68%. Vytvořením pravidelné rutiny před spaním s knihami můžete vytvořit zdravý rytmus. A budete-li se každou noc držet stejné rutiny, budete moci své tělo lépe připravit na spánek.

  1. Zkuste meditaci před spaním

U úzkostných pocitů nebo rušivých myšlenek, které prostě nezmizí, vyzkoušejte meditaci. K dispozici je mnoho aplikací (například Headspace nebo Noisli), které pokrývají vše od řízené meditace a příběhů až po zvuk deště. Nebo můžete vyzkoušet různé meditační kanály na YouTube a najít tu správnou meditativní terapii pro vás.

Pamatujte si však, že technologie může bránit spánku, takže před usnutím vypněte vše. Také byste se neměli dívat na modré obrazovky před spaním, takže procházení sociálních médií by mělo být omezené.

Investujte do správné postele a matrace

Bezstarostná rutina před spaním vždy začíná správnou postelí a matrací. Pokud vám nepohodlí matrace brání v klidném spánku, vyzkoušejte matraci Ely, která je určena k regulaci tělesné teploty, poskytuje podporu a konturu vašeho těla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *