Tolik důvodů, proč se více vyspat!

8 důvodů, proč se více vyspat!Nejlepší podváděcí hra pro spaní

Slyšeli jste děsivý seznam věcí, které se mohou stát, když nedostanete potřebný spánek. Od krátkodobých nehod, kterým se lze vyhnout, až po dlouhodobé riziko onemocnění a předčasnou smrt, stačí, když nás pošlete závodit do našich ložnic. Ale co úžasné výhody, které máte, když se vyspíte, co potřebujete?

Koneckonců, nechtěli byste pro změnu raději slyšet o výhodách dobrého spánku?

V zájmu stručnosti jsme náš seznam zkrátili na 8 (abychom vám dnes umožnili si zdřímnout!), Ale vyzýváme vás, abyste hledali další výhody spánku ve vašem životě.

Jak vám může spánek pomoci žít delší a zdravější život

1. Spánek vám pomůže žít déle. Pokud jde o to, jak dlouho budete žít, na pravdě je, že genetika je nabitá zbraň. Ale vaše prostředí – a jak žijete svůj život – jsou spouštěči. Můžete nosit geny pro mnoho nemocí, ale ať už je máte nebo ne, do značné míry závisí na tom, jak žijete. Pokud chcete žít déle, může být spánek vaší první a nejlepší obranou proti řadě nemocí.

2. Spánek vám pomáhá udržovat zdravou váhu. Výrobci matrací by měli při každém nákupu zvážit možnost rozdat plavky zdarma. Myslíte si, že jsme blázni? Jakkoli tato myšlenka zní divoce, podstatné lékařské důkazy naznačují fascinující vazby mezi spánkem a hmotností. Podle WebMD.com: „Vědci tvrdí, že to, kolik spíte a jaké jsou možné kvality vašeho spánku, může tiše zřídit symfonii hormonální aktivity spojené s vaší chutí.“

3. Spánek vám pomůže lépe zvládat stresové situace. Nějaký (dobrý) stres je pro nás dobrý – jako rande s partnerem nebo přijetí ceny za dobře odvedenou práci. Ale nějaký (špatný) stres má moc proměnit nás v netrpělivá batolata, zvláště pokud jsme se dobře nevyspali. Pokud máte průměrně čtyři až pět hodin spánku za noc, váš mozek reaguje na stres, jako byste odešli tři po sobě jdoucí noci bez spánku. Představte si sílu, kterou budete mít, až příště vaše paruky vypadnou a budete se dobře vyspat …

4. Spánek vám pomůže snížit zánět a bolest. Srdeční choroby, mrtvice, cukrovka, artritida a předčasné stárnutí mají silné vazby na záněty. Pokud spíte méně než šest hodin v noci, může být vaše hladina zánětlivých bílkovin v krvi vyšší než u lidí, kteří spí více. Ukažte svému srdci nějakou lásku – uložte ji do postele.

cvičení a spánek5. Spánek vám pomůže užít si fyzickou aktivitu. Kdy je poslední noc, kdy jsi měl hrozný noční spánek a ráno seskočil z postele, nabitý energií a připravený na 10K běh? Mysleli jsme si to. Spánek je čisticí tým pro váš mozek a tělo, který čistí skvrny, reorganizuje vzpomínky a opravuje svalovou tkáň. Přeskočte tuto důležitou dobu na zotavení a budete vypadat spíše jako zajíček energizéru, který to nezvládl.

6. Spánek vám pomůže předcházet nehodám. The Národní správa pro bezpečnost silničního provozu uvádí, že ospalí řidiči jsou zodpovědní za většinu autonehod – dokonce více než alkohol. Co je však naprosto střízlivé, je to, že i jedna noc bez spánku může zhoršit vaše řízení, napodobující účinky alkoholického nápoje.

7. Spánek vám pomůže přijmout celoživotní učení. Stejně jako spánek opravuje svalovou tkáň, čistí také synapsie v mozku – cesty, které vedou k učení. Spánek usnadňuje zpracování vzpomínek, přesunutí důležitých do úložiště a vyřazení těch, které zítra nebudete potřebovat. Bez spánku zůstanou všechny vaše vzpomínky v oblasti krátkodobého vyhledávání a učení složitých dovedností je téměř nemožné. Takže v podstatě vás ta 8hodinová prázdnota nedělání nic jiného než spánku ve skutečnosti dělá chytřejší.

8. Spánek vám pomůže bojovat s depresí. Vztah mezi spánkem a depresivní chorobou je složitý – deprese může způsobit problémy se spánkem a problémy se spánkem mohou způsobit depresivní poruchy nebo k nim přispět. Důkazy jsou však jasné: lidé s nespavostí mají podle odborníků na spánek desetinásobné riziko vzniku deprese ve srovnání s těmi, kteří dobře spí.

9. Spánek vám pomůže uplatnit vaši kreativitu. Všimli jste si někdy, jak během dne odchází a plyne kreativita? V závislosti na tom, zda jste nočním jestřábem nebo ranním ptákem, budete si užívat dech kreativity po celý den – když je váš mozek nejvíce vzhůru a nabitý energií. Bez spánku váš mozek postrádá palivo, které potřebuje, aby se dostal do této kreativní zóny. Veškerá práce a žádná hra dělají z Jacka otupělého chlapce – bez spánku je to opravdu tah.

Nyní znáte úžasné výhody dobrého spánku. Kdo se dnes večer zastrčí?

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Prohlédnout tyto příspěvky:

Scott Living přepravitelná matrace na spaní

Toužíte po dalších informacích o spánku, které opravdu můžete použít?
Připojte se k našim komunitám na
Facebook a Twitter
a pokračujme v konverzaci.
Rádi bychom slyšeli, co říkáte!

Tento blog neposkytuje lékařskou pomoc. Je určen pro obecné informační účely
pouze a neřeší jednotlivé okolnosti. Není to náhrada za profesionální
lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu a nemělo by se na něj spoléhat při rozhodování o vašem
zdraví. Nikdy neignorujte odbornou lékařskou pomoc při hledání léčby kvůli něčemu, co jste
četli na webu Restonic.com. Pokud si myslíte, že můžete mít lékařskou pohotovost, okamžitě zavolejte svého
lékaře nebo vytočte 911.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *