Začátek vašeho dne je spánkem zbaven?

Začátek vašeho dne je spánkem zbaven?Těchto 17 jednoduchých tipů na přežití vás provede unaveným a nevrlým dnem!

Pokud jde o spánek, jsme vlastní nejhorší nepřítel. Vždy se najde něco, co je na stupnici výše než spánek – tento seznam úkolů prostě roste. Ale pravdou je, že volba šetřit na našem spánku nás zabíjí. Od dlouhodobého zdraví přes každodenní tělesné funkce až po jednoduché štěstí nás ovlivňuje nespočet způsobů, kolik spánku každou noc spíme (nebo nedostáváme). Ve spánku nemůžeme krájet a nemít na nás vliv.

Když vám vaše matka řekla, abyste „spali na tom“ nebo „nechali svou krásu spát“, nedělala si srandu. Hodně z toho, co víme o základech spánku, je zdravý rozum – ale je možné se nabourat do dobrého spánku? Chcete oklamat své tělo, aby se cítilo lépe, když noc předtím byla méně než hvězdná?

Pokud se trápíte spánkovým a nevrlým dnem, vyzkoušejte tyto spánkové hacky, abyste se dostali na šťastnější místo. A pak plánujte jít spát brzy večer!

Ranní energizéry

 • Začátek vašeho dne je spánkem zbaven?Začněte chladnou sprchou. Chladná voda je jako pomocné kabely k vašemu zastavenému autu. Začněte tím, že si studenou (ne studenou) vodu necháte protékat po vlasech, dolů k ramenům a poté ke zbytku těla. Toto ponoření od hlavy po paty vás povzbudí mnohem lépe, než když si nejdříve ponoříte prsty.
 • Přidejte mátu do rána. Máta je osvěžovač, takže si ji přidejte do mytí těla, šamponu a zubní pasty pro probuzení celého těla.
 • Přidejte zvlhčovač hojně. Spánková deprivace dehydratuje, ale zvlhčovač může předstírat trochu záře ve tvářích. Nenazývá se to krásným spánkem pro nic za nic.
 • Odečtěte otoky. Ponořte pár kovových lžiček do velmi studené vody (nebo je zmrazte) a vložte si je pod oči. Jemně vmasírujte, abyste snížili otoky. Studená okurka, použité čajové sáčky nebo sáček mraženého hrášku budou také fungovat.
 • Popíjejte kávu, nedělejte ji. Studie ukazují, že jen 2 oz. kávy za hodinu stačí k tomu, aby byl váš systém šťavnatý. Jen si pamatujte, po 14:00 žádná káva, nebo vás čeká další bezesná noc.
 • Nosh na bílkovinách. Když jste unavení, vaše tělo touží po sladkém, slaném občerstvení, ale odolává. Začněte svůj den snídaní bohatou na bílkoviny a udržujte chuť na uzdě se zdravou rovnováhou sacharidů, ovoce a zeleniny po celý den.

Polední osvěžovače

 • Začátek vašeho dne je spánkem zbaven?Vytočte termostat. Přílišné teplo vám může způsobit pomalý a unavený pocit, ale probudí vás chladnější vzduch.
 • Nasávejte slunce. Posaďte se u jasného okna nebo se projděte venku na oběd. I když je venku zamračeno, přirozené světlo probouzí mozek způsobem, jakým se vnitřní osvětlení nemůže přiblížit.
 • Pohybujte rychle svým tělem. Běh po schodech nebo tucet skoků zvedne váš systém (promiňte hříčku) a sníží nadýmání, otoky a záněty.
 • Pít hodně vody. Ať už jste večer pili alkohol nebo ne, deprivace spánku způsobuje dehydrataci. Popíjejte, popíjejte, popíjejte celý den – přidejte do nápoje led, abyste zvýšili bdělost.
 • Umyjte si ruce studenou vodou. Chladná voda na zápěstí ochlazuje vaše pulzní body, díky nimž se budete cítit svěží. Zatímco jste na tom, stříkejte si na obličej studenou vodu a masírujte si spánky.
 • Popadněte kávu a rychle si zdřímněte. Vypijte šálek kávy, zavřete oči a 20 minut zdřímněte. Když se probudíte, káva zasáhne váš krevní oběh a dodá vám vzpruhu, která vydrží hodiny.

Tipy pro večerní spánek

 • Začátek vašeho dne je spánkem zbaven?Prostě řekni ne. Vezměte si dnes večer kávu, čaj s kofeinem a čokoládu. Pokud budete pít alkohol, udělejte to s jídlem alespoň 2 hodiny před spaním.
 • Připravte si spánek. Vaše ložnice by měla být oázou klidu a relaxace. Naše tipy na spánek vám pomohou připravit dokonalé prostředí pro spánek.
 • Vypněte elektroniku. Začněte vypínat všechna zařízení na obrazovce a strávte poslední hodinu před spaním tichým chatováním nebo čtením dobré knihy – skutečné knihy se stránkami. Podsvícení elektroniky a televize se spíše probouzí než odpočívá.
 • Nastavte si budík na spánek. Budík před spaním vám připomene, kdy je čas to nazvat dnem a dohnat ztracený spánek z minulé noci.
 • Popadněte občerstvení před spaním. Občerstvení, jako jsou broskve a řecký jogurt nebo toast s parmazánem, obsahuje správné množství sacharidů a bílkovin, které uklidní vaše smysly před spaním.

Některé noci budou hladší než jiné a občasná noc nespavosti je normální. Bojovat noc co noc spát není zdravé – ani to není normální. Pokud máte obavy, že se z vaší občasné nespavosti stává zvyk, najděte ve svém okolí lékaře spánku – dnes.

Dobře odpočívejte a buďte připraveni jít!

Lepší spánek vede k lepšímu ránu, soustředí vaše cíle a sny na dosah. Hledáte další informace o spánku? Kopat do těchto příspěvků:

Nakupujte Scott Living Living Matrace

Toužíte po dalších informacích o spánku, které opravdu můžete použít?
Připojte se k našim komunitám na
Facebook a Twitter
a pokračujme v konverzaci.
Rádi bychom slyšeli, co říkáte!

Tento blog neposkytuje lékařskou pomoc. Je určen pro obecné informační účely
pouze a neřeší jednotlivé okolnosti. Není to náhrada za profesionální
lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu a nemělo by se na něj spoléhat při rozhodování o vašem
zdraví. Nikdy neignorujte odbornou lékařskou pomoc při hledání léčby kvůli něčemu, co jste
četli na webu Restonic.com. Pokud si myslíte, že můžete mít lékařskou pohotovost, okamžitě zavolejte svého
lékaře nebo vytočte 911.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *