Záleží na hmotnosti matrace?

Nakupování matrací může být minovým polem. Nyní je k dispozici tolik možností, tolik možností. Když tedy uvidíte závaží GSM a matrace, možná vás bude zajímat, jestli to má nějakou souvislost s kvalitou nebo životností matrace. Pokud do něčeho chcete investovat, musí to být dobrá matrace. Spánek je životně důležitý pro nás všechny. Špatný spánek je spojen s neklidem, úzkostí a depresí a také s fyzickými zdravotními problémy. Dobrá noc spánku je nezbytná, a to začíná vaší matrací.

Pokud jde o matrace, je jich tolik na výběr. Můžete si vybrat na základě materiálu, velikosti, těžkosti, barvy, materiálu, seznam je nekonečný. Možná půjdete do čehokoli, co se prodává jako luxus, přesvědčeni, že větší a těžší matrace jsou lepší. Možná uděláte trochu výzkumu, ale všichni jsou zaneprázdněni a víme, že pravděpodobně nemáte čas, takže jsme si mysleli, že porovnáme výhody a nevýhody jednoho prvku, těžších Vs lehčích matrací, které vám pomohou určit, co funguje nejlépe pro vás.

Určuje hmotnost kvalitu?

Obvykle je pravda, že těžší matrace jsou kvalitnější než lehčí matrace, ale to není standardní rozhodnutí. Mohli byste matraci naplnit kameny a bylo by to těžší, ale to by neznamenalo, že byste měli lepší spánek! Váha je vedlejším materiálem vedle materiálů, které tvoří matraci, takže nepracujte jen z hmotnosti. Proveďte výzkum a zjistěte, co tvoří váhu, kterou cítíte, a ujistěte se, že tyto materiály odpovídají vašim touhám.

Výhody těžších matrací

Kromě toho, že se těžší matrace cítí drahé, pohybují se na základně méně, což znamená, že si udrží svou velikost a tvar déle.

Nevýhody těžší matrace

Je obtížné je přesunout a jejich odeslání může být nákladné. Pokud jste sami, budete potřebovat pomoc s pohybem.

Výhody lehčích matrací

Lehčí matrace se snadněji pohybují a jejich přeprava je často levnější.

Nevýhody lehčí matrace

Lehčí matrace se pohybují více, což znamená, že mohou být náchylné k opotřebení a mohou vyžadovat častější opravy.

Matrace materiály

Těžší matrace jsou obvykle těžší, protože mají více vrstev. Více vrstev má tendenci se rovnat většímu pohodlí a prodyšnosti, ale měli byste také hledat matrace, které jsou netoxické a mají na paměti etické tréninkové praktiky a dopad výroby matrace na životní prostředí.

Většina matrací má alespoň potah, komfortní vrstvu, nosnou vrstvu a základnu. Z čeho jsou tyto čtyři standardní vrstvy vyrobeny, je nesmírně důležité. Čím více vrstev, tím vyšší je pohodlí, pokud jsou tyto materiály vysoce kvalitní. To mimochodem nemusí nutně znamenat silnější matraci.

Materiály pohodlné vrstvy jsou obvykle jedním z následujících:

 • Přírodní náplně
  • Patří sem žíní, hedvábí, vlna, bambus a bavlna. Přírodní výplně mají tendenci být samozhášecí, standardní, prodyšné, rozptylují vlhkost, hypoalergenní, reaktivní na teplotu a na jaře
 • Latex
  • Latex je přírodní materiál ze stromů, ale latexové matrace mají tendenci kombinovat tento prodyšný materiál s pružinami.
 • Měkká bílá vlákna
  • Měkká bílá vlákna, která se obvykle nacházejí v levných matracích, jsou směsí materiálů používaných k vytvoření vrstvy pohodlí.
 • Pěna naplněná gelem
  • Pěnové vrstvy napuštěné gelem využívají chemikálie a bývají drahé.
 • Paměťová pěna
  • Paměťová pěna je obvykle vyrobena z polyurethanu a dalších chemikálií přidaných ke zvýšení viskozity a hustoty.
 • Polyurethan
  • Díky tomuto materiálu je matrace hustší a je ideální pro těžší lidi.

Mám si koupit těžší matraci?

Měli byste si koupit matraci, která vyhovuje vašim potřebám. Hledejte kvalitní společnosti s dobrou pověstí. Záruky jsou skvělé, protože to znamená, že značka má naprostou důvěru v to, že budete se svým produktem spokojeni. V těchto ohledech na životní prostředí je dobré hledat matrace, které lze recyklovat. Za tímto účelem je vhodné hledat přírodní materiály a také společnosti, které otevřeně diskutují o otázkách životního prostředí a lokálně získávají své materiály.

Doporučujeme matrace vyrobené z přírodních materiálů, protože jsou hypoalergenní, dobře reagují na vlhkost, přizpůsobují se teplotě a obvykle jsou vyrobeny z netoxických materiálů. Budeš spát na své matraci tisíce hodin. Chcete být v blízkosti materiálů, které jsou pro vás dobré, když trávíte tolik času v těsné blízkosti povrchu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *